KALENDARIUM
ROK SZKOLNY 2017 / 2018
Dzisiaj jest:


NIE DAJ SIĘ KRZYWDZIĆ


czyli informacje ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO ds. PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE
DZIAŁAJĄCEGO PRZY OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBNIU.
powrót do strony głównej...

Rok szkolny 2019/2020


Dodano: 14.06.20;

OGŁOSZENIE SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W CZASŁAWIU,
ODDZIAŁ W SKOMIELNEJ BIAŁEJ

Spotkanie dla rodziców kandydatów do Szkoły Muzycznej odbędzie się 24 czerwca o godz. 16.00 w auli Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej.
Natomiast przesłuchania wstępne odbędą się 29 czerwca od godz. 13.00 (dokładne godziny przesłuchań zostaną podane na spotkaniu). Zapraszamy!

Dodano: 28.05.20;

Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu,
oddział w Skomielnej Białej ogłasza:


NABÓR KANDYDATÓW DO KLASY PIERWSZEJ
na rok szkolny 2020/2021


Terminy badania przydatności zostaną podane w późniejszym terminie
są one uzależnione od Rozporządzenia MEN.

Podanie oraz kwestionariusz osobowy dostępnesą w zakładce dla kandydatów na stronie internetowej:Szkoły Muzycznej im. O. Kolberga w Czasławiu:
Dodatkowe informacje u p. Marty Augustyn pod nr tel. 609445642

Zapisy do 15 czerwca!

ZAPRASZAMY!!!Dodano: 05.03.20;

Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu,
oddział w Skomielnej Białej ogłasza:


NABÓR KANDYDATÓW DO KLASY PIERWSZEJ
na rok szkolny 2020/2021

Przesłuchania dla kandydatów odbędą się w miesiącu czerwcu
w Szkole Podstawowej w Skomielnej Białej
(dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie).

Podanie oraz kwestionariusz osobowy dostępne są
w bibliotece Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej i u p. M. Augustyn
oraz na stronie internetowej Szkoły Muzycznej im. O. Kolberga w Czasławiu:
Dodatkowe informacje pod nr tel. 609445642

Zapisy do 15 maja!

ZAPRASZAMY!!!


Dodano: 26.02.20;

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W CZASŁAWIU


W dniu 24 lutego uczniowie Szkoły Muzycznej w Czasławiu, oddział w Skomielnej Białej, wzięli udział w uroczystościach Dnia Patrona Oskara Kolberga, które odbyły się w Sułkowicach. Wysłuchali koncertu absolwentów oraz informacji o Kolbergu. Wzięli także udział w quizie wiadomości oraz w balu karnawałowym z licznymi atrakcjami. Wśród zaproszonych na występ znalazła się również absolwentka ze Skomielnej Białej – Weronika Gacek, która obecnie jest uczennicą klasy klarnetu w Szkole Muzycznej II stopnia w Nowym Targu.
Wyjazd był doskonałą formą zdobycia wiedzy o Oskarze Kolbergu, ale również posłużył integracji i wspólnej zabawie.

Dodano: 13.01.20;

KONCERT NOWOROCZNY


W dniu 13 stycznia w auli szkolnej w Skomielnej Białej odbył się Koncert Noworoczny Uczniów Szkoły Muzycznej z Czasławia, oddział w Skomielnej Białej. Wystąpili w nim uczniowie z repertuarem utworów kolędowych i o tematyce zimowej. Na scenie prezentowali się soliści, duety oraz zespoły. Można było posłuchać również chóru. Zaproszeni goście: rodzice oraz dziadkowie mogli obejrzeć również pokaz taneczny ze światekami przygotowany na zajęciach z rytmiki. Podsumowanie działalności w pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/2020 przedstawiła p. Marta Augustyn, która kieruje oddziałem w Skomielnej Białej. Koncert prowadzili nauczyciele: p. Alina Jabłońska, p. Justyna Strzelecka i p. Adrian Furmankiewicz, którzy również przygotowali krótkie informacje dotyczące historii powstania utworów. Na zakończenie wszyscy uczniowie Szkoły Muzycznej z akompaniamentem na instrumentach perkusyjnych zaśpiewali utwór „Gore gwiazda Jezusowi”. Do śpiewu włączyli się wszyscy obecni na spotkaniu. Wspólnie spędzony czas był doskonałą formą prezentacji umiejętności uczniów nabytych podczas zajęć w Szkole Muzycznej.

Dodano: 13.01.20;

PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI DYDAKTYCZNEJ

I OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ
I PÓŁROCZE ROK SZKOLNY 2019/2020
W Szkole Muzycznej w Skomielnej Białej kształci się 41 uczniów:
  - w cyklu 4-letnim – 5 uczniów,
  - w cyklu 6-letnim – 36 uczniów
  Klasa I/4 – 4 uczniów
  Klasa IV/4 – 1 uczeń
  Klasa I/6 – 15 uczniów
  Klasa II/6 – 6 uczniów
  Klasa III/6 – 5 uczniów
  Klasa IV/6 – 6 uczniów
  Klasa V/6 – 4 uczniów
  Ze względu na instrumenty w klasie:
  - klarnetu – 2 uczniów,
  - trąbki – 3 uczniów,
  - skrzypiec – 11 uczniów,
  - gitary – 10 uczniów,
  - fortepianu – 12 uczniów,
  - akordeonu – 3 uczniów.
   Kalendarium działań, w których brali udział uczniowie:
  • 2.09.2019 r. - spotkanie z okazji rozpoczęcia roku szkolnego,
  • 7.10.2019 r. - Ślubowanie uczniów klas pierwszych,
  • 25.10.2019 r. - Koncert z okazji Jubileuszu 10-lecia Szkoły Muzycznej w Czasławiu,
  • 8.11.2019 r. - VII Szkolny Konkurs Fortepianowy „Wieczór z Miniaturą” w Czasławiu, IV miejsce dla: Natalii Bednarczyk, Julii Błachut, Maksymiliana Gacka, Jakuba Rzepieli,
  • 13.11.2019 r. - audycja z gitary,
  • 4.12.2019 r. - audycja z klarnetu, skrzypiec i trąbki,
  • 8.12.2019 r. i 18.12.2019 r - audycja z fortepianu,
  • 16.12.2019 r. - Koncert Kolęd dla uczniów Szkoły Podstawowej i przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Skomielnej Białej,
  • 16.12.2019 r. - przesłuchania półroczne z fortepianu,
  • 18.12.2019 r. - przesłuchania półroczne z trabki, skrzypiec, gitary, akordeonu,
  • Działalność szkoły dokumentowana jest na bieżąco na stronie internetowej i w kronice, a wszelkie informacje pojawiają się na tablicy ogłoszeń.

   Skomielna Biała, 15.01.2020 r.

   Przygotowała: Marta Augustyn

   Dodano: 17.12.19;

   KONCERT KOLĘD


   16 grudnia 2019 r. w auli Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej odbył się Koncert Kolęd uczniów skomielniańskiego oddziału Szkoły Muzycznej w Czasławiu. Występ skierowany był do uczniów Szkoły Podstawowej oraz przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola ze Skomielnej Białej. Młodzi muzycy zaprezentowali bogaty repertuar kolęd i pastorałek, nie zabrakło także melodii świątecznych. Swoje umiejętności, zarówno indywidualnie, jak i w zespołach, pokazali uczniowie z klasy: fortepianu, gitary, skrzypiec, trąbki i akordeonu. Na scenie wystąpił także chór pod kierunkiem p. Justyny Strzeleckiej. Tradycyjnie już nie zabrakło także wspólnego kolędowania wykonawców i publiczności. Świąteczna atmosfera na dobre zagościła w sercach zebranych.


   Dodano: 10.12.19;

   AUDYCJA FORTEPIANOWA


   W dniu 8 grudnia odbyła się audycja dla rodziców przygotowana przez uczniów Szkoły Muzycznej pod kierunkiem pani Anny Konovalovej. Swoje umiejętności prezentowali uczniowie z klasy fortepianu głównego oraz z fortepianu dodatkowego. Były to proste, dziecięce utwory, ale również utwory muzyki poważnej, które uczniowie zaprezentują podczas egzaminów na przesłuchaniach półrocznych. Podczas audycji uczniowie otrzymali wskazówki dotyczące prawidłowego wykonywania utworu i prezentacji. Gośćmi specjalnymi tego muzycznego popołudnia byli Szymon Handzel i Albert Rzepiela, którzy w duecie zaprezentowali świąteczne utwory na gitarę i fortepian.

   Dodano: 05.12.19;

   AUDYCJA Z KLASY SKRZYPIEC, KLARNETU I TRĄBKI


   W dniu 4 grudnia odbyła się audycja z II, III, IV i V klasy skrzypiec. Uczniowie prezentowali utwory samodzielnie i z akompaniamentem fortepianowym. Na swój występ zaprosili rodziców. Chętnie przyszli również dziadkowie, rodzeństwo oraz koleżanki i koledzy z innych klas Szkoły Muzycznej, by móc obejrzeć występy i wysłuchać utworów dziecięcych, ale i utworów muzyki poważnej. W większości utwory były prezentowane z pamięci. Wśród grających widać było talent, wytrwałą pracę, ale i zamiłowanie do instrumentu, na którym uczą się już niejednokrotnie kilka lat. Kilka uczennic dało prawdziwy koncert i pokazało niezwykły knunszt wprowadzając zebranych w świat muzyki: świat piękna i niezywkłości, świat magii i rzeczywistości. Uczniów przygotowała p. Alina Jabłońska, która podczas występu służyła radą i udzielała cennych wskazówek. Na fortepianie akompaniowała p. Anna Konovalova. W tym dniu również odbyła się audycja z klasy klarnetu i trąbki. Tutaj również uczniowie pokazali klasę i wprowadzili wszystkich przybyłych gości w świat muzyki.

   Dodano: 08.11.19;

   SZKOLNY KONKURS MINIATUR

   8 listopada w szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga w Czasławiu odbył się Szkolny Konkurs Miniatur, w którym wzięli udział również uczniowie z oddziału w Skomielnej Białej. Uczniowie kształcący się w klasie fortepianu u p. Antoniego Markowskiego prezentowali utwory Wandy Chmielowskiej. Natalia Bednarczyk wykonała utwór Bal u lalek, Maksymilian Gacek Cztery myszki, a Julia Błachut Wróbelek. Natomiast Jakub Rzepiela uczący się w klasie IV cyklu sześcioletniego u p. Anny Konovalovej zaprezentował utwór pt. Wesoły wieśniak R. Schumanna. Wszyscy uczniowie zostali sklasyfikowani na 4 miejscu.


   Brawa dla wszystkich!!!

   Dodano: 14.11.19;

   AUDYCJA Z KLASY GITARY


   W dniu 13 listopada w auli szkolnej odbyła się audycja z klasy gitary, na którą zaproszeni zostali rodzice uczniów, uczących się u p. Adriana Furmankiewicza. Spotkanie rozpoczął pan Adrian, który zwrócił uwagę na ważne sprawy związane z koncertem szkolnym: odpowiedni strój, przygotowanie, ogólną prezencję, ale także zachowanie podczas występu. Następnie zaprezentowali się uczniowie klasy pierwszej cyklu 6-letniego: Dominik Czyszczoń Wyprawa w nieznane, a także w duecie z panem Adrianem Wesołe ósemki, Lena Gołdyn Stary zamek i Wyprawa w nieznane, Daniel Ciesielski Wiosna, Smutny niedźwiadek, a także uczniowie klasy pierwszej cyklu 4- letniego: Adam Guśpiel Była sobie żabka mała, Renata Węgrzyn Daleka kraina, Podskoki misia. Z kolei swoje talenty zaprezentowali uczniowie klas starszych: Emilia Strzelecka z klasy drugiej Menuet Milonga, Wojciech Krok z klasy czwartej Etiuda i Tango Przemysław Jurzec z klasy drugiej. Gościnnie wystąpił również Sebastian Nawara, który uczy się w Szkole Muzycznej w Nowym Targu

   Dodano: 30.10.19;

   10 – lecie Szkoły Muzycznej   25 października uczniowie Szkoły Muzycznej w Skomielnej Białej wzięli udział w uroczystym koncercie z okazji 10 – lecia działalności, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach. 11 – osobowa delegacja swoimi występami wzbogaciła ten uroczysty dla wszystkich dzień. Uczniowie recytowali wiersze, prezentowali wraz z orkiestrą utwory na skrzypce, trąbkę, akordeon i gitarę, w chórze wykonali piękne pieśni z różnych epok, a na zakończenie konceru wspólnie zaprezentowali Odę do muzyki, która powstała specjalnie na ten dzień. To niezapomniane popołudnie spędzone wspólnie z innymi artystami i zaproszonymi gośćmi było okazją do poznania, ale i wzajemnej integracji całej muzycznej społeczności ze wszystkich oddziałów Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Czasławiu.   Dodano: 10.10.19;

   ŚLUBOWANIE W SZKOLE MUZYCZNEJ


   W dniu 7 października w auli szkolnej odbyła się uroczystość Ślubowania Uczniów Szkoły Muzycznej, na które zostali zaproszeni rodzice, nauczyciele oraz starsi uczniowie. 4 uczniów cyklu czteroletniego i 15 uczniów cyklu sześcioletniego złożyło uroczyste śubowanie, po którym każdy został pasowany na ucznia Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Czasławiu, oddział w Skomielnej Białej. Do grona rodziny muzycznej przyjęci zostali: Natalia Bednarczyk, Julia Błachut, Marta Buras, Kamila Ciesielska, Daniel Ciesielski, Liliana Ciślak, Dominik Czyszczoń, Karol Gacek, Maksymilian Gacek, Lena Gołdyn, Anna Guśpiel, Adam Guśpiel, Wojciech Jurzec, Szymon Kowalczyk, Magda Kurek, Aleksandra Macioł, Tomasz Macioł, Maria Skwarek, Renata Węgrzyn. Na pamiątkę tej uroczystości każdy otrzymał akt pasowania i drobne upominki: teczkę z gumką, ołówek i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. W drugiej części spotkania wszyscy zebrani wysłuchali koncertu muzycznego, na który zaprosili uczniowie klas II – V. Były utwory na fortepian, gitarę, skrzypce, akordeon i trąbkę. Zaprezentowali się również uczniowie klasy pierwszej, którzy pod kierunkiem p. Justyny Strzeleckiej wykonali 2 piosenki: Witajcie w naszej bajce i Muzykalny zastęp oraz uczennica klasy I Liliana Ciślak, ucząca się u p. Aliny Jabłońskiej, która wykonała w akompaniamencie z nauczycielem utwór na skrzypce Wesoła zabawa. Na zakończenie słowa gratulacji i podziękowań do uczniów skierowała p. Marta Augustyn, która od 5 lat kieruje Szkołą Muzyczną w Skomielnej Białej. Zwróciła uwagę jak ważne jest kształcenie muzyczne dzieci, które nie tylko rozwija dodatkowe umiejętności, daje radość, satysfakcję i zadowolenie, ale również wyposaża dziecko w takie cechy charakteru, które pomagają w codziennym życiu, uczą pewności siebie, otwarości, kreatywności, umiejętnego gospodarowania czasem wolnym, ale i rozwijają niejednokrotnie ukryte talenty. To wspaniale, że nasze dzieci mają możliwość uczyć się w Szkole Muzycznej.
   Tekst i zdjęcia: M. Augustyn

   Dodano: 05.10.19;
   ZAPROSZENIE


   Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Uczniowie
   Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu
   Mają zaszczyt zaprosić

   na uroczysty Koncert z okazji Jubileuszu 10-lecia Szkoły
   25 października 2019 roku o godz. 17:30


   w Sali Widowiskowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu
   przy ul. Piłsudskiego 20, 32-400 Myślenice

   Dodano: 1.10.19;

   ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ
   SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W CZASŁAWIU
   FILIA W SKOMIELNEJ BIAŁEJ


   7 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU (PONIEDZIAŁEK)
   O GODZINIE 18:00 W AULI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
   W SKOMIELNEJ BIAŁEJ ODBĘDZIE SIĘ
   ŚLUBOWANIE
   UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ.

   SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚĆ
   UCZNIÓW WRAZ Z RODZICAMI.

   Dodano: 7.09.19;

   ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 W SZKOLE MUZYCZNEJ


   W dniu 2 września w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Muzycznej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Rodziców, 44 uczniów oraz nauczycieli przywitała p. Marta Augustyn, która również przedstawiła informacje związane z funkcjonowaniem szkoły. Szczególnie serdecznie przywitała 21 uczniów klas pierwszych cyklu 4 i 6 letniego, którzy będą się uczyć w klasie fortepianu, skrzypiec, gitary, klarnetu, akordeonu i trąbki. Zajęcia odbywać się będą w budynku Szkoły Podstawowej w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku. Uczniowie wezmą udział w uroczystościach i przedsięwzięciach organizowanych pod patronatem Szkoły Muzycznej m.in. Ślubowanie, Święto Patrona Szkoły, Dzień Nauczyciela, przygotują spotkanie świąteczne, audycje, przesłuchania i koncerty. Zajęcia z rytmiki i chóru omówiła p. Justyna Strzelecka, która przedstawiła wykaz podręczników, a nauczyciele instrumentów podali harmonogram i plan zajęć.
   Tekst: M. Augustyn Zdjęcia: E. Chorążak

   Zaproszenie do Szkoły Muzycznej

   Spotkanie rozpoczynające zajęcia w Szkole Muzycznej w Skomielnej Białej odbędzie się w poniedziałek 2 września o godzinie 17.00 w auli szkolnej.
   Zapraszamy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli
   Organizatorzy

   Rok szkolny 2018/2019   Dodano: 19.06.19;

   PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY MUZYCZNEJ ZA ROK SZKOLNY 2018/2019


   W Szkole muzycznej, oddział w Skomielnej Białej w roku szkolnym 2018/19 kształciło się 36 uczniów, w cyklu 4- letnim 16 uczniów i w cyklu 6- letnim 20 uczniów, w klasie klarnetu, trąbki, skrzypiec, akordeonu, gitary i fortepinu. 13 uczniów ukończyło I etap kształcenia w cyklu 4- letnim..Są to pierwsi absolwenci, którzy kształcili się w naszej szkole. Wytrwale zdobywali oni kolejne umiejętności muzyczne i zdawali egzaminy.

    Przez cały rok organizowaliśmy szereg działań i przedsięwzięć, podczas których uczniowie prezenowali nabywane umiejętności muzyczne, szczególnie gry na instrumencie.W roku szkolnym zorganizowaliśmy12 audycji muzycznych z poszczególnych instrumentów, na które zaproszani byli rodzice, rodzeństwo, koleżanki i koledzy ze szkoły podstawwej i przedszkola; 6 koncertów z okazji: Dnia Nauczyciela, Ślubowania klas I, Koncert Kolęd, Noworoczny, Wiosenny, Dla Mamy i Taty, dla Rodzin. Uczniowie brali udział w Koncercie Inauguracyjnym Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego w Kampusie Wielickim, o obchodach Święta Patrona Szkoły w Krzczonowie, w warsztatach pianistów w Czasławiu, w przesłuchaniach półrocznych i końcoworocznych, egzaminach technicznych, egzaminach CA oraz wielu konkursach:
   • Ogólnopolski Festiwal Zespołów Rytmicznych dla dzieci w Dobczycach – III miejsce dla naszego zespołu (przygotowała p. J. Strzelecka). –
   • Regionalny Festiwal Instrumentów Dętych Blaszanych w Kolbuszowej – II miejsce dla Bartłomieja Rekuckiego, wyróżnienie dla Maksymiiana Kluski (przygotował p. Konrad Pisera).
   • Konkurs Piano – Forte w Wieliczce – udział Jakuba Rzepieli (przygotowała p. Anna Konovalova).
   • Konkurs fortepianowy w Skomielnej Białej dla uczniów z fortepianu dodatkowego (przygotowała p. Anna Konovalova).
   • Konkurs fortepianowy w Palecznicy – wyróżnienie dla Szymona Handzla (przygotowała p. Anna Konovalova).
   • Konkurs International Music Competition – III miejsce dla Jakuba Rzepieli (przygotował p. Mateusz Dudek).
   • Beskidzki Konkurs Gitarowy w Czasławiu – I miejsce dla Przemysława Jurca, wyróżnienie dla Alicji Pędzimąż (przygotował p. Adrian Furmankiewicz).
   • III Ogolnopolski Konkurs Uczniów Klas Instrumentów Dętych w Wadowicach – udział Weroniki Gacek (przygotowała p. Agnieszka Dąbrowska – Kras).
   • Konkurs „Moja Muzyka jest we mnie”- wyróżnienie dla Weroniki Gacek (przygotowała p. Agnieszka Dąbrowska – Kras).
   • Szkolny Konkurs Miniatur Muzycznych w Czasławiu - I miejsce dla Weroniki Gacek (przygotowała p. Agnieszka Dąbrowska – Kras).
   • Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie organizacji Szkoły Muzycznej, oddział w Skomielnej Białej.
    Tekst: M. Augustyn

    Dodano: 18.06.19;

    EGZAMINY PROMOCYJNE I KOŃCOWOROCZNE


    Początek czerwca to w Szkole Muzycznej czas przesłuchań, egzaminów promocyjnych i końcoworocznych. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności gry na instrumencie przed komisją egzaminacyjną oceniającą przygotowany do prezentacji repertuar utworów. Egzaminy są podsumowaniem całorocznej pracy, a ocena z nich jest oceną końcoworoczną na świadectwie, które otrzymują uczniowie Szkoły Muzycznej.


    Dodano: 17.06.19;

    BADANIE PRZYDATNOŚCI UCZNIÓW DO SZKOŁY MUZYCZNEJ


    W dniu 11 czerwca odbyło się badanie przydatności uczniów do Szkoły Muzycznej- oddział w Skomielnej Białej na nowy rok szkolny.Komisja w składzie: p. Justyna Strzelecka, p. Adrian Furmankiewicz i p. Alina Jabłońska oceniali predyspozycje i poziom umiejętności kandydatów do Szkoły Muzycznej. W przesłuchaniach wzięło udział 23 kandydatów, którzy wykazali chęć nauki w klasie fortepianu, skrzypiec, gitary, akordeonu, trąbki i klarnetu.Wyniki przesłuchań znajdują się na tablicy ogłoszeń Szkoły Muzycznej.


    Dodano: 18.06.19;

    KONCERT PROMOCYJNY W PRZEDSZKOLU W CHABÓWCE


    6 czerwca 2019 r uczniowie Szkoły Muzycznej w Czasławiu - oddział w Skomielnej Białej - wzięli udział w koncercie promocyjnym w przedszkolu w Chabówce. W ich wykonaniu usłyszeliśmy różne ciekawe utwory oraz znane piosenki, które następnie przedszkolaki odgadywali. Wystąpił również zespół skrzypcowy, który zagrał piosenkę Witaj Reksio. Koncert odbył się w ciepłej i serdecznej atmosferze oraz ciekawej scenerii stworzonej specjalnie na nasz przyjazd. Dziękujemy P. Wojciechowi Graczowi, który zgodził się gościnnie akompaniować naszym uczniom. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

    Dodano: 31.05.19;

    AUDYCJE UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ


    W dniach 21 – 22 maja uczniowie Szkoły Muzycznej ze Skomielnej Białej przygotowali audycje muzyczne, na które licznie przybyli zaproszeni rodzice. Prezentując utwory na fortepian, skrzypce i gitarę pokazali umiejętności gry na instrumencie nabyte podczas ostatniego roku nauki. Audycje były również doskonałą formą treningu przed egzaminami końcowymi. Przed uczniami jeszcze Koncert na Dzień Mamy i Taty, który odbędzie się 29 maja.
    Serdecznie zapraszamy!

    Dodano: 31.05.19;

    LEKCJA POKAZOWA Z RYTMIKI I EGZAMINY Z TEORII


    20 maja 2019 r. był dla naszych uczniów III klasy dziecięcej i dyplomantów bardzo wyjątkowy, bowiem tego dnia czekały ich egzaminy. Młodsi uczniowie zmagali się z zagadnieniami polimetrii podczas ocenianej lekcji pokazowej z rytmiki. Prócz zaśpiewanej piosenki oraz pokazanej interpretacji ruchowej Tańca Wieszczki Cukrowej Piotra Czajkowskiego, uczniowie musieli wykazać się nie lada skupieniem i koncentracją. Komisja oceniła dzieciaki bardzo wysoko.
    Druga grupa uczniów, ta starsza, przechodziła już znacznie trudniejsze egzaminy, od których zależy ich ocena końcowo - roczna. Sprawdzian taki dotyczy jedynie uczniów, którzy kończą cykl nauki w Szkole Muzycznej. Dla Zewnętrznego Punktu Nauczania w Skomielnej Białej było to bardzo ważne wydarzenie, gdyż są to nasi pierwsi dyplomanci! Test ten sprawdzał wiedzę z przedmiotów takich jak: Audycje Muzyczne (w formie pisemnej) oraz Kształcenie Słuchu (w formie pisemnej jak i ustnej). Wszystkim uczniom udało się zaliczyć wszystkie egzaminy, niektórzy poradzili sobie z Audycjami Muzycznymi nawet celująco!
    Uczniów przygotowała do egzaminów pani Justyna Strzelecka.

    Dodano: 14.05.19;

    WIOSENNY KONCERT


    W dniu 10 maja w auli szkolnej odbył się Wiosenny Koncert uczniów Szkoły Muzycznej, na który zaproszeni zostali uczniowie Szkoły Podstawowej oraz przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola. Koncert poprowadziły: p. Justyna Strzelecka i p. Alina Jabłońska. Wystąpiło 20 uczniów Szkoły Muzycznej, którzy zaprezentowali utwory na: gitarę, skrzypce, trąbkę, akordeon i fortepian. Były duety, zespoły, nie zabrakło również śpiewu. Wszyscy prezentowali swoje utwory z klasą, ogromnym zaangażowaniem i widoczną doskonałą umiejętnością. Pokazali, iż czas spędzony na nauce gry na ulubionym instrumencie, to czas dobrze wykorzystany, gdyż przynosi widoczne efekty. Zaproszeni słuchacze – koleżanki i koledzy ze szkoły, z uwagą i w ciszy słuchali kolejnych wykonawców. Była to doskonała forma kolejnej lekcji muzyki.

    Tekst i zdjęcia: Marta Augustyn

    Dodano: 14.05.19;

    OGŁOSZENIE SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W CZASŁAWIU
    – ODDZIAŁ W SKOMIELNEJ BIAŁEJ


    3 czerwca o godz 17.00 w Szkole Podstawowej w Skomielnej Białej (sala nr 14) odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów – kandydatów do klasy I na rok szkolny 2019/2020.

    Przesłuchania kandydatów odbędą się 11 czerwca o godz. 16.00

    Uczniowie przed egzaminem muszą dostarczyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki w Szkole Muzycznej.

    Dodano: 06.04.19;

    KONKURS UCZNIÓW Z FORTEPIANU DODATKOWEGO    W dniu 2 kwietnia w Szkole Muzycznej odbył się I Konkurs uczniów z fortepianu dodatkowego, w którym wzięło udział 12 uczniów. Jury w składzie: przewodnicząca Beata Miętka oraz członkowie: Justyna Strzelecka, Marta Augustyn i Anna Konovalova oceniało poziom wykonania, jego prezentację, a także dodatkowo informację o kompozytorze i formie utworu. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Szczególne wyróżnienie za najwyższy poziom wykonania utworu otrzymali: Szymon Handzel, Jakub Rzepiela oraz Joanna Żur.


    Dodano: 03.04.19;

    Działalność Szkoły Muzycznej, filia w Skomielnej Białej


    Szkoła Muzyczna filia w Skomielnej Białej rozpoczęła swoją działalność w roku szkolnym 2015/2016. Kształcenie uczniów w dwóch cyklach: 6 – letnim (dzieci 6 – 9 lat) i 4 – letnim (dzieci 10-16 lat) odbywa się w godzinach popołudniowych w salach Szkoły Podstawowej im. W. Orkana.
    Uczniowie po badaniu przydatności przez powołaną komisję i uzyskaniu pozytywnej oceny zostają zakwalifikowani do klasy instrumentu i uczą się indywidualnie gry na fortepianie, skrzypcach, trąbce, gitarze, klarnecie i akordeonie oraz grupowo biorą udział w zajęciach teoretycznych z kształcenia słuchu. Uczniowie klasy III cyklu 4- letniego oprócz instrumentu głównego mają lekcje fortepianu i zajęcia z chóru. Natomiast uczniowie klasy I, II i III cyklu 6- letniego dodatkowo biorą udział z zajęciach rytmiki. Nabytą wiedzę i umiejętności prezentują podczas licznych audycji, warsztatów i przedsięwzięć zapraszając rodziców, gości oraz społeczność szkoły. Biorą również udział w licznych koncertach i konkursach osiągając sukcesy i wysokie lokaty. Obecnie w szkole w Skomielnej Białej kształci się 36 uczniów. Na koniec roku szkolnego 2018/2019 szkołę ukończą uczniowie cyklu 4- letniego, którzy jako pierwsi absolwenci szkoły muzycznej będą mogli kontynuować kształcenie w szkole muzycznej II stopnia.
    Szkołą Muzyczną w Czasławiu zarządza Dyrektor Beata Miętka, filią kieruje i koordynuje wszelkie działania p. Marta Augustyn wspomagana przez p. Ewę Chorążak. Uroczystości i przedsięwzięcia, w których wzięli udział uczniowie Szkoły Muzycznej ze Skomielnej Białej:

    Dodano: 30.03.19;

    EGZAMINY TECHNICZNE


    W dniu 27 marca uczniowie z klasy gitary i skrzypiec wzięli udział w przesłuchaniach technicznych. Prezentowali gamę, etiudę i czytanie a'vista. Oliwia, Wojciech, Julia, Dominika, Małgorzata, Zuzanna, Emilia, Magdalena i Aleksandra wykazali się bardzo dobrą umiejętnością gry na instrumencie na poziomie klasy, w której się uczą. W tym dniu również w auli szkolnej odbyła się audycja z klasy gitary.
    Uczniowie prezentowali przygotowane utwory, a nauczyciel pan Adrian Furmankiewicz udzielał licznych wskazówek i uwag.

    Dodano: 30.03.19;

    WARSZTATY DLA PIANISTÓW


    W dniu 25 marca w Czasławiu uczniowie Szkoły Muzycznej: Aleksandra Świętoń i Kacper Skałka wzięli udział w warsztatach pianistów, które prowadził dr hab. Jacek Bylica z Akademii Muzycznej w Krakowie, a których celem było kształcenie umiejętności gry na fortepianie oraz zachęcenie dzieci do nauki w szkole muzycznej. Uczniowie, grając utwory, uzyskiwali cenne uwagi od zacnego profesora i znawcy muzyki. Dzieci wróciły z warsztatów bardzo zadowolone.

    Dodano: 18.03.2019;

    Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu, filia w Skomielnej Białej ogłasza:


    NABÓR KANDYDATÓW DO KLASY PIERWSZEJ


    (dzieci w wieku od 6 do 16 lat)
    na rok szkolny 2019/2020

    Przesłuchania dla kandydatów odbędą się w miesiącu czerwcu w Szkole Podstawowej w Skomielnej Białej (dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie).
    Podanie oraz kwestionariusz osobowy dostępne są w bibliotece Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej lub u p. M. Augustyn oraz na stronie internetowej Szkoły Muzycznej im. O. Kolberga w Czasławiu

    Zapisy do 15 maja!
    ZAPRASZAMY!!!


    Dodano: 12.03.2019;

    EGZAMINY TECHNICZNE    W dniu 7 marca uczniowie Szkoły Muzycznej z Czasławia, filia w Skomielnej Białej: Lidia Macioł, Aleksandra Świętoń, Kacper Skałka, Natalia Rzepiela, Krystian Gacek, Kinga Macioł i Julia Skupień, wzięli udział w egzaminach technicznych. Uczniowie uczący się gry w klasie fortepianu u pani Anny Konovalowej, prezentowali etiudy, gamy oraz czytanie a vista. Wykazali się doskonałą umiejętnością gry i przygotowaniem. Tekst i zdj. Marta Augustyn

    Dodano: 28.02.2019;

    DZIEŃ PATRONA SZKOŁY MUZYCZNEJ
    25 lutego w Krzczonowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona Szkoły Muzycznej Oskara Kolberga, w której wzięli udział uczniowie z Czasławia, Sułkowic, Krzczonowa, Węglówki, Mszany Dolnej, a także ze Skomielnej Białej. Podczas wspólnego świętowania uczestniczyli w warsztatach lutniczych prowadzonych przez p. Janinę Pawlikowską. Na zajęciach plastycznych przygotowywali laurkę dla patrona, na zajęciach filmowych obejrzeli przygotowane wcześniej prezentacje o kulturze regionalnej. Podczas prób zespołu, orkiestry i chóru przygotowały utwory. Zwieńczeniem dnia był koncert finałowy, na który zjechali zaproszeni goście, wśród nich liczne grono rodzicow oraz przedstawicieli gmin. Wszyscy zbrani wysłuchali pięknych utworów opartych na motywach ludowych oraz informacji o życiu i twórczości Oskara Kolberga – wielkiego muzyka, kompozytora, człowieka o wielkiej wrażliwości i empatii.
    Chor ze Skomielnej Białej w składzie: Aleksandra Zębala, Emilia Łopata, Magdalena Sawina, Maksymilian Kluska, Jakub Rzepiela, Filip Macioł, Kinga Macioł, Magdalena Niżnik, Martyna Bal, Julia Skupień, Krystian Gacek, Weronika Łopata, Joanna Żur, Anna Marszałek, Alicja Pędzimąż, Aleksandra Jurczak wraz z zespołem smyczkowym w składzie: Julia Kapłon, Zuzanna Rabska, Małgorzata Mamoń przygotowany przez p. Justynę Strzelecką i p. Alinę Jabłońską wykonał utwór Spod tego Jawora woda spływa. Natomiast Aleksandra Zębala, Małgorzata Mamoń, Emilia Łopata, Magdalena Sawina zagrały Orkiestrze Smyczkowej utwory:A w niedzielę rano pasterecka słynie, Dziwują się ludzie oraz Gaik w aranżacji Ewy Marii Gil.
    Oklaskom nie było końca. Wspólnie spędzone popołudnie było dla uczniów kolejną doskonałą lekcją muzyki, pozyskania nowych wiadomości, ale również zaprezentowania umiejętności zdobytych na zajęciach w Szkole Muzycznej. Gratulujemy wszystkim wykonawcom.

    Tekst i zdjęcia: M. Augustyn

    Dodano: 13.01.2019;

    PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI DYDAKTYCZNEJ
    I OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019    W Szkole Muzycznej w Skomielnej Białej kształci się 36 uczniów:
    - w cyklu 4-letnim – 16 uczniów,
    - w cyklu 6-letnim – 20 uczniów.
    Klasa I/6 – 7 uczniów
    Klasa II/6 – 4 uczniów
    Klasa III/6 – 5 uczniów
    Klasa III/4 – 3 uczniów
    Klasa IV/6 – 4 uczniów
    Klasa IV/4 – 13 uczniów
    Ze względu na instrumenty w klasie:
    - klarnetu – 3 uczniów,
    - trąbki – 6 uczniów,
    - skrzypiec – 9 uczniów,
    - gitary – 9 uczniów,
    - fortepianu – 7 uczniów,
    - akordeonu – 2 uczniów.
     Kalendarium działań, w których brali udział uczniowie:
    • 06.09.2018 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 z udziałem uczniów, rodziców i p. Dyrektor.
    • 11.10.2018 r. - Audycja muzyczna z klasy gitary.
    • 12.10.2018 r. - Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej – występ uczennic: Julii Skupieˇ i Emilii Łopaty.
    • 16.10.2018 r. - Uroczyste śubowanie 9 uczniów klasy pierwszej. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice, którzy wysłuchali koncertu utworów przygotowanych przez uczniów Szkoły Muzycznej.
    • 31.10.2018 r. - Audycja muzyczna z klasy akordeonu.
    • 15.11.2018 r. - Udział uczniów Szkoły Muzycznej w koncercie inaugurującym VI Ogónopolski Konkurs Akordeonowy Motion Music Festival w Kampusie Wielickim. W trakcie koncertu odbyło się prawykonanie utworu Wygrywajki - 5 Miniatur Tanecznych na szkolną orkiestrę akordeonową skomponowanego przez zespół Motion Trio. Jednym z grających w orkiestrze szkolnej był uczeń Jakub Rzepiela, uczący się w klasie akordeonu u pana Mateusza Dudka.
    • 15.11.2018 r. - Uczniowie wzięli i udział w Ogónopolskim Festiwalu Zespołów Rytmicznych dla dzieci w Dobczycach i otrzymali III miejsce (uczniów przgotowała p. J. Strzelecka).
    • 5.12.2018 r. - Audycja muzyczna z klasy skrzypiec.
    • 6.12.2018 r. - Audycja muzyczna z klasy fortepianu.
    • 10.12.2018 r. - Audycja z klasy gitary.
    • 17.12.2018 r. - Przesłuchania półroczne z klasy: klarnetu, skrzypiec i gitary.
    • 19.12.2018 r. - Przesłuchania półroczne z klasy: fortepianu, akordeonu i trąbki.
    • 20.12.2018 r. - Udział uczniów z naszej szkoły - Bartłomieja Rekuckiego i Maksymiliana Kluski w Regionalnym Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych w Kolbuszowej. Bartłomiej Rekucki zajął II miejsce, a Maksymilian Kluska zdobył wyróżnienie.
    • 20.12.2018 r. - Śpiewanie kolęd uczniów ze Szkoły Muzycznej podczas wspólnego kolędowania uczniów Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej.
    • 4.01.2019 r. - Prezentacja umiejętności gry na instrumentach i śpiewu uczniów Szkoły Muzycznej (Zuzanna Rabska, Julia Biernat, Przemysław Jurzec, Aleksandra Świętoń) podczas przedstawianych Jasełek Bożonarodzeniowych.
    • 9.01.2019 r. - Noworoczny Koncert Kolęd dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz kolędowanie i Koncert Kolęd dla rodziców i zaproszonych gości.
    Działalność szkoły dokumentowana jest na bieżąco na stronie internetowej i w kronice, a wszelkie informacje pojawiają się na tablicy ogłoszeń.
    Przygotowała: Marta Augustyn

    Dodano: 13.01.2019;

    KONCERT KOLĘD    9 stycznia uczniowie Szkoły Muzycznej - filia w Skomielnej Białej – przygotowali dzień koncertowy. W godzinach porannych zorganizowali koncert noworoczny dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana. Natomiast wieczorem zaprosili na swój występ rodziców i całe rodziny do wspólnego kolędowania. Nie zabrakło utworów i piosenek świątecznych i typowo bożonarodzeniowych. Prezentowali się uczniowie z klasy: fortepianu, gitary, skrzypiec, trąbki i akordeonu. Soliści, duety, ale także zespoły, rozbrzmiewał również śpiew kolęd i pastorałek. Jednak największą niespodzianką było wykonanie kolędy Wśród nocnej ciszy i Przybieżeli do Betlejem przez wszystkich uczniów Szkoły Muzycznej, którzy zaprosili do wspólnego kolędowania. Atmosfera świąteczna przepełniła serca zebranych.
    Dodano: 21.12.2018;

    PRZESŁUCHANIA PÓŁROCZNE    W dniach 17 i 19 grudnia uczniowie Szkoły Muzycznej ze Skomielnej Białej wzięli udział w przesłuchaniach śródrocznych. Przed komisją, której przewodniczyła Pani Dyrektor Beata Miętka, prezentowali utwory na zaliczenie pierwszego semestru. 17 grudnia do egzaminu przystąpiły 2 uczennice z klasy klarnetu, 7 uczennic z klasy skrzypiec i 7 uczniów uczących się gry na gitarze. Natomiast 19 grudnia w przesłuchaniach w klasie fortepianu głównego wzięło udział 4 uczniów, akordeonu – 1 uczeń, trąbki – 6 uczniów. Fortepian dodatkowy zaliczyło pozytywnie 13 uczniów.

    Dodano: 13.12.2018;

    AUDYCJA Z KLASY GITARY    W dniu grudnia w auli szkolnej odbyła się audycja z klasy gitary, w której uczniów prowadzi p. Adrian Furmankiewicz. Uczniowie: Emilia Strzelecka, Przemysław Jurzec, Oliwia Miśkowiec, Wojciech Krok, Aleksandra Jurzec, Filip Macioł, Anna Marszałek, Alicja Pędzimąż i Joanna Żur prezentowali utwory na gitarę. Nie zabrakło również kolęd, które wprowadziły zaproszonych rodziów w nastrój świąteczny. Gościnnie wystąpił Sebastian Nawara.


    Dodano: 10.12.2018;

    AUDYCJE MUZYCZNE Z KLASY SKRZYPIEC I FORTEPIANU    Początek grudnia to czas organizacji kolejnych audycji muzycznych, tym razem z klasy skrzypiec i fortepianu. 5 grudnia uczennice: Julia Kapłon, Dominika Palac, Zuzanna Rabska, Emilia Łopata, Małgorzata Mamoń, Aleksandra Zębala i Magdalena Sawina, przygotowane przez p. Alinę Jabłońską, zaprezentowały utwory na skrzypce, do wysłuchania których zaprosiły rodziców oraz dziadków.
    Natomiast 6 grudnia odbyła się audycja z klasy fortepianu. Uczniowie: Aleksandra Świętoń, Kacper Skałka, Lidia Macioł, Natalia Rzepiela, Kinga Macioł, Julia Skupień, Jakub Rzepiela, Martyna Bal, Magdalena Niżnik, Weronika Łopata, Anna Marszałek, Kacper Filar, Szymon Handzel, Joanna Żur i Filip Macioł wykonali nie tylko utwory muzyki poważnej, ale również popularne utwory na fortepian oraz kolędy. Podczas pięknego koncertu nie zabrakło śpiewu Julii oraz rezytacji autorskich wierszy Weroniki. Na zakończenie gościnnie wystąpił zaproszony duet instrumentalny AlberSzymon Handzel, którzy wykonali utwory na gitarę i fortepian. W tym wyjątkowym dniu każdy z występujących otrzymał gromkie oklaski, a od Świętego Mikołaja słodkie co nieco. Uczniów w klasie fortepianu prowadzi pani Anna Konovalova, której należą się słowa wdzięczności i podziękowanie.
    Tekst i zdjęcia: M. Augustyn

    Dodano: 23.11.2018;

    III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ZESPOŁÓW RYTMICZNYCH W DOBCZYCACH    15 listopada 2018 był dla naszych pierwszaków bardzo wyjątkowy. Tego dnia musiały poradzić sobie z nowym wyzwaniem, dużą sceną i tremą związaną z występem podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Rytmicznych w Dobczycach. Mimo, że dzieciaki nie mają jeszcze tak dużego doświadczenia z pracą na scenie jak ich starsi koledzy i koleżanki , to udało im się wytańczyć III miejsce! Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Udział wziął zespół rytmiczny złożony z uczniów klasy III z Czasławia (Przygotowanie: Joanna Kwiecień ) oraz I klasy ze Skomielnej Białej (Przygotowanie: Justyna Strzelecka). Nasz zespół zaprezentował się w trzech kategoriach: Piosenki, Tańca ludowego, a także interpretacji ruchowej. Uczniowie wykazali się nie lada odwagą, muzykalnością i talentem. Gratulujemy!


    Dodano: 16.11.2018;

    VI Ogólnopolski Konkurs Akordeonwy Motion Music Festival    W dniu 15 listopada uczniowie Szkoły Muzycznej w Czasławiu, filia w Skomielnej Białej, wzięli udział w koncercie inaugurującym VI Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego Motion Music Festival, który zorganizowany został w Kampusie Wielickim – pieknej sali widowiskowej z udziałem ogromnej ilości publiczności i zaproszonych gości. W trakcie koncertu odbyło się prawykonanie utworuWygrywajki - 5 Miniatur Tanecznych na szkolną orkiestrę akordeonową skomponowanego przez zespół Motion Trio. Jednym z grających w orkiestrze szkolnej był uczeń Jakub Rzepiela, uczący się w klasie akordeonu u pana Mateusza Dudka. Wszyscy zebrani byli pod wrażeniem wspaniałej gry uczniów ze Szkoły oraz mistrzów – Zespołu Motion Trio.

    Dodano: 19.10.2018;

    ŚLUBOWANIE    W dniu 16 października uczniowie klasy pierwszej cyklu 6 – letniego: Aleksandra, Amelia, Julia, Magdalena, Nikola, Lidia, Emilia, Przemysław i Kacper złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani smyczkiem na uczniów Szkoły Muzycznej. Na pamiątkę uroczystości otrzymali Akt Ślubowania oraz nuty z zimowymi utworami.
    Rodzicom i zaproszonym gościom przedstawili koncert muzyczny prezentując utwory na gitarę – Przemysław Jurzec, na fortepian – Kacper Skałka. Gościnnie do występów zostali zaproszeni starsi uczniowie: Aleksandra, Emilia i Magdalena oraz zespół składający się z uczniów klasy skrzypiec: Ola, Emilia, Zuzia, Magda, Małgosia i Dominika. Uczniom akompaniowała p. Justyna Strzelecka i p. Anna Konovalova, a koncert poprowadziła p. Alina Jabłońska.


    Dodano: 13.10.2018;

    AUDYCJA MUZYCZNA    W dniu 11 października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym audycja muzyczna dla rodziców. Uczniowie prezentowali utwory na gitarę. Były to nowe melodie, których naukę dopiero co rozpoczęli. Podczas występów wykazali się zdobytymi umiejętnościami; widać było, że ćwiczą i pracują wytrwale. Koncert rozpoczęli pierwszoklasiści: Emilia i Przemek, a następnie wystąpili: Aleksandra, Wojciech, Anna, Oliwia, Joasia i Filip. Gościem specjalnym audycji był Sebastian, uczeń Szkoły Muzycznej w Rabce - Zdroju. Pan Adrian, nauczyciel w klasie gitary, podczas koncertu udzielał uczniom wskazówek po to, aby nauka gry na gitarze przynosiła nie tylko efekty, ale była też radością i dawała satysfakcję, eliminując strach i tremę podczas występów.

    Dodano: 28.09.2018;

    ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ
    SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W CZASŁAWIU
    FILIA W SKOMIELNEJ BIAŁEJ


    W DNIU 16 PAŹDZIERNIKA 2018 ROKU
    O GODZINIE 17:00 W AULI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SKOMIELNEJ BIAŁEJ
    ODBĘDZIE SIĘ
    ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ.

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚĆ

    Dodano: 10.09.2018;

    UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019    W dniu 6 września w auli szkoły w Skomielnej Białej odbyło się uroczyste rozpoczęcie zajęć w Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga w Czasławiu, w filii w Skomielnej Białej, na które zostali zaproszeni rodzice, uczniowie oraz Dyrektor Szkoły Muzycznej p. Beata Miętka. Spotkanie rozpoczęła p. Marta Augustyn, która przedstawiła informację dotyczącą działalności szkoły.
    Przywitała również nowych uczniów, którzy po przesłuchaniu zostali zakwalifikowani do klasy pierwszej cyklu sześcioletniego. Wśród nich znaleźli się: Amelia Basista, Julia Biernat, Magdalena Filipek, Nikola Kluska, Przemysław Jurzec, Aleksandra Świętoń, Wiktoria Kowalcze, Lidia Macioł, Kacper Skałka i Emilia Strzelecka.
    Ponadto 31 uczniów cyklu 4 i 6 – letniego kształcić się będzie w klasie II, III i IV w klasie: fortepianu, skrzypiec, akordeonu, trąbki, gitary i klarnetu. Uczniowie wezmą udział w ślubowaniu klas pierwszych, koncercie kolęd, święcie patrona szkoły, przygotują audycje muzyczne dla rodziców i zaproszonych gości.
     Pani Dyrektor Beata Miętka przedstawiła nauczycieli, którzy będą uczyli w tym roku szkolnym:
    • p. Justyna Strzelecka – teoria i chór,
    • p. Alina Jabłońska – skrzypce,
    • p. Kamila Zielińska – klarnet,
    • p. Adrian Furmankiewicz – gitara,
    • p. Mateusz Dudek – akordeon, p. Anna Konovalova – fortepian,
    • p. Konrad Pisera – trąbka.
    W swoim wystąpieniu przedstawiła harmonogram planowanych przedsięwzięć i koncertów, jak również zachęciła do aktywnego udziału w nich. Na zakończenie złożyła wszystkim życzenia sukcesów, wytrwałości i osiągnięcia satysfakcji w kontakcie ze światem muzyki.

    Rok szkolny 2017/2018

    Dodano: 20.06.2018;

    PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018     W Skomielnej Białej uczy się 35 uczniów:
    • w I klasie cyklu 6-letniego - 4 uczniów,
    • w II klasie cyklu 6-letniego - 7 uczniów,
    • w II klasie cyklu 4-letniego - 4 uczniów,
    • w III klasie cyklu 6-letniego - 5 uczniów,
    • w III klasie cyklu 4-letniego - 15 uczniów.
    Uczniowie uczą się gry na: pianinie, skrzypcach, trąbce, gitarze, klarnecie i akordeonie. Uczniowie klasy III cyklu 4-letniego, oprócz instrumentu głównego dodatkowo, mają pianino i zajęcia z chóru. Natomiast uczniowie klasy I, II i III cyklu 6 - letniego dodatkowo biorą udział w zajęciach rytmiki. Wśród uczniów jest aż 20, którzy uzyskali na koniec roku średnią 4,75 i więcej. W tym roku szkolnym uczniowie szkoły pod kierunkiem nauczycieli przygotowali: występ artystyczny na Dzień Nauczyciela, wzięli udział w Ślubowaniu, w warsztatach w Krzczonowie, w warsztatach skrzypcowo - fortepianowych w Czasławiu. Przygotowali także audycje muzyczne (pianino, akordeon, skrzypce, gitara, klarnet, trąbka) ; wzięli udział w przesłuchaniach półrocznych, a także zorganizowali koncert kolęd dla całej społeczności Szkoły Podstawowej; koncert pod hasłem: "Kolędujemy z Rodziną"; Koncert dla Mamy i Taty oraz koncert promocyjny dla uczniów Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej.Uczniowie uczestniczyli także w obchodach Dnia Patrona Szkoły Oskara Kolberga w Czasławiu;
     brali udział w
    • : przesłuchaniach technicznych, egzaminach z kształcenia słuchu oraz egzaminach końcoworocznych. Licznie i z sukcesami uczestniczyli także w konkursach:
    • I Beskidzki Konkurs Gitarowy – wyróżnienie dla Katarzyny Żurek;
    • II Wokalny Konkurs w Mszanie Dolnej - II miejsce w kategorii dziecięcych zespołów (skład: Emilia Łopata, Magdalena Sawina oraz Aleksandra Zębala), a Emilia Łopata - I miejsce w kategorii solowej;
    • X Konfrontacje Instrumentów Dętych w Nowym Targu – wyróżnienie dla Weroniki Gacek;
    • Szkolny Konkurs Miniatur w Czasławiu – I miejsce Weroniki Gacek;
    • Konkurs "Moja Muzyka jest we mnie" w Skawinie – wyróżnienie dla Weroniki Gacek.
    • Ukoronowaniem tych sukcesów był występ naszych uczennic podczas konkursu szkolnego w Złotej Sali Filharmonii Krakowskiej - Weronika Gacek oraz zespół: Emilia Łopata, Magdalena Sawina oraz Aleksandra Zębala.
    Uroczyste zakończenie roku szkolnego wraz z wręczeniem świadectw i nagród odbyło się 19 czerwca.

    Dodano: 20.06.2018;

    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018


    W dniu 19 czerwca w auli szkolnej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 uczniów Szkoły Muzycznej. Na podsumowanie roku i wręczanie świadectw zostali zaproszeni również rodzice oraz Dyrektor Szkoły w Czasławiu Pani Beata Miętka. Świadectwo promocji do klasy następnej otrzymało 35 uczniów, z czego 20 to uczniowie z wyróżnieniem, którzy otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców uczniów Szkoły Muzycznej. Następnie zebrani goście wysłuchali koncertu najlepszych uczniów. Słowa uznania od Pani Dyrektor Beaty Miętki otrzymali wszyscy wykonawcy, a najwięcej emocji wzbudził występ zespołu wokalno – instrumentalnego, przygotowany przez p. Justynę Zapotoczną, który zaprezentował utwór pt. „Różowa pantera”. Na zakończenie kierownik filii w Skomielnej Białej Pani Marta Augustyn podsumowała kończący się rok, gratulując wszystkim uczniom sukcesów i życzyła słonecznych wakacji.

    Dodano: 13.06.2018;

    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
    W SZKOLE MUZYCZNEJ W SKOMIELNEJ BIAŁEJ


    Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, które odbędzie się 19 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 w auli szkolnej.
    Organizatorzy


    Dodano: 13.06.2018;

    II SZKOLNY KONKURS WOKALNY


    7 czerwca 2018r odbył się w Mszanie Dolnej II Szkolny Konkurs Wokalny. Zorganizowany zostal on przez p. Katarzynę Puch - nauczyciela śpiewu w Szkole Muzycznej w Czasławiu.
    Wśród wielu uczestników, znalazły się także nasze trzy uczennice: Emilia Łopata, Magdalena Sawina oraz Aleksandra Zębala. Akompaniament oraz przygotowanie: Justyna Zapotoczna. Ocenienie wszystkich Dzieci było nie lada wyzwaniem dla jurorów. Nasze uczennice zdobyły II miejsce w kategorii dziecięcych zespołów, a Emilia Łopata I miejsce w kategorii solowej. Jeszcze raz gratulujemy naszym zwyciężczyniom!

    Dodano: 10.06.2018;

    EGZAMIN Z GRY NA PIANINIE    W dniu 6.06.2018 r. w filii Szkoły Muzycznej w Skomielnej Białej odbył się egzamin z gry na pianinie. Wszyscy uczniowie doskonale poradzili sobie w zróźnicowanym repertuarze i zostali wysoko ocenieni przez komisję egzaminacyjną.

    Dodano: 5.06.2018;

    KONCERT DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ    W dniu 4 czerwca w auli szkolnej odbył się koncert uczniów Szkoły Muzycznej, na który zaproszeni zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej. Młodzi muzycy prezentowali utwory na: skrzypce, gitarę, trąbkę, klarnet i pianino, w ramach promocji szkoły. Na koncercie obecni byli kandydaci – przyszli uczniowie szkoły, którzy już 14 czerwca przystąpią do przesłuchań kwalifikacyjnych.

    Dodano: 5.06.2018;

    EGZAMINY KOŃCOWOROCZNE    W dniu 30 maja uczniowie klas I, II i III uczący się w klasie skrzypiec i gitary wzięli udział w egzaminach końcoworocznych. Prezentacje uczniów oceniali: kierownik sekcji Marta Mamulska oraz nauczyciele – Justyna Poprawska i Adrian Furmankiewicz. Wszyscy uczniowie wykazali się doskonałymi umiejętnościami i zostali wysoko ocenieni przez komisję.

    Dodano: 5.06.2018;

    EGZAMIN Z KSZTAŁCENIA SŁUCHU    W dniu 24 maja: Franciszek Bychawski, Maksymilian Kluska, Magdalena Sawina, Aleksandra Zębala i Emilia Łopata - uczniowie trzeciej klasy cyklu 6 – letniego przystąpili do egzaminu z kształcenia słuchu. Komisja w składzie: Piotr Marczak – kierownik sekcji teorii, Anna Konovalova, Marta Augustyn i Justyna Zapotoczna oceniali umiejętności uczniów, które zdobyli na zajęciach z rytmiki. Uczniowie pokazali ćwiczenia rytmiczne do muzyki, wyklaskiwali i wystukiwali rytm, taktowali. Pięknie prezentowali ćwiczenie z kołami oraz piosenkę. Wykazali się znajomością wartości nut, doskonałym poczuciem rytmu i słuchu. Komisja bardzo wysoko oceniła umiejętności uczniów.

    Dodano: 29.05.2018;

    <


    KONCERT DLA MAMY I TATY    W dniu 28 maja w auli szkolnej odbył się Koncert dla Mamy i Taty. Uczniowie Szkoły Muzycznej prezentowali utwory na fortepian, klarnet, akordeon, trąbkę, skrzypce i gitarę, składając tym samym życzenia dla swoich rodziców. Nie zabrakło również wykonania utworów wokalnych – zespół dziecięcy zaśpiewał utwór pt. Rytm i melodia, a Emilia Łopata zaprezentowała piosenkę pt. Cudownych rodziców mam.
    Koncert poprowadziła Justyna Zapotoczna oraz Adrian Furmankiewicz. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności, które nabyli podczas nauki w szkole. Zaproszeni Rodzice wsłuchali się w utwory i muzykę, i oklaskami nagrodzili swoje pociechy za wspaniałe występy.

    Dodano: 29.05.2018;

    AUDYCJA – PREZENTACJA UTWORÓW NA TRĄBKĘ


    AUDYCJA – PREZENTACJA UTWORÓW NA TRĄBKĘ

    W dniu 23 maja uczniowie Szkoły Muzycznej zaprosili rodziców na kolejną audycję. Adam Bal, Franciszek Bychawski, Maksymilian Kluska, Weronika Łopata, Kacper Filar, Szymon Handzel i Bartłomiej Rekucki przygotowali utwory na trąbkę. Uczniów przygotował Konrad Pisera, a podczas koncertu akompaniowała na pianinie Anna Konovalova. Audycja była okazją do pokazania umiejętnośći uczniów, była też próbą przed końcowym egzaminem.

    Dodano: 19.05.2018;

    AUDYCJA GITAROWA    W dniu 18 maja w filii Szkoły Muzycznej w Skomielnej Białej odbyła się audycja gitarowa, na którą przybyli zaproszeni rodzice oraz rodzeństwo. Uczniowie: Oliwia Miśkowiec, Wojciech Krok, Filip Macioł, Alicja Pędzimąż, Joanna Żur, Monika Żur, Aleksandra Jurczak, Anna Marszałek, przygotowani przez p. Adriana Furmankiewicza, zaprezentowali utwory na gitarę, pokazując swoje umiejętności, które stale doskonalą. Każdy z uczniów wykonał jeden do dwóch utworów, w większości z pamięci. Audycja miała na celu przygotowanie uczniów do egzaminów końcoworocznne, które odbędą się 11 czerwca. Na zakończenie spotkania pan Adrian udzielił uczniom wskazówek i informacji o tym, jak najlepiej przygotować się do egzaminu, a specjalnie na ten dzień przygotowany zespół giatrowy w składzie: Ania, Alicja i Joasia, prezentując utwory, wprowadził zebranych we wspaniały świat muzyki gitarowej.

    Dodano: 19.05.2018;


    AUDYCJA UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ


    W dniu 16 maja w filii w Skomielnej Białej odbyła się audycja uczniów Szkoły Muzycznej z Czasławia. Uczennice: Julia Kapłon, Aleksandra Zębala, Małgorzata Mamoń, Zuzanna Rabska, Dominika Palac, Roksana Pawlik, Emilia Łopata, Magdalena Sawina – przygotowane przez p. Justynę Poprawską – zaprezentowały utwory na skrzypce. Akompaniowała im na fortepianie p. A. Konovalova. Audycja była okazją do prezentacji umiejętności oraz postępów w nauce gry na nstrumencie. Wszystkich zebranych wprowadziła w magiczny świat muzyki poważnej.

    Dodano: 14.05.18;

    ZAPROSZENIE    Serdecznie zapraszamy
    naszych Kochanych Rodziców
    na uroczysty Koncert dla Mamy i Taty, który odbędzie się w poniedziałek 28.05.2018 r. o godz. 17.00 w auli szkolnej.
    Uczniowie Szkoły Muzycznej wraz z nauczycielami

    Dodano: 23.04.18;

    AUDYCJA MUZYCZNA    W dniu 19 kwietnia odbyła się audycja zorganizowana przez uczniów Szkoły Muzycznej w Skomielnej Białej pod kierunkiem p. Anny Konovalovej. 15 uczniów zaprezentowało utwory na fortepianie. Na audycję zaproszeni zostali rodzice. Wszyscy uczniowie prezentowali swoje talenty i umiejętności, które nabyli poprzez systematyczną pracę na zajęciach w Szkole Muzycznej.

    Dodano: 17.04.18;

    PRZESŁUCHANIA TECHNICZNE    W dniu 14 kwietnia w Szkole Muzycznej – filia w Skomielnej Białej – odbyły się przesłuchania techniczne z trąbki i akordeonu. Do przesłuchania przystąpiło 8 uczniów, którzy wykazali się umiejętnością gry na instrumencie oraz znajomością teorii.

    Dodano: 17.04.18;

    I Beskidzki Konkurs Gitarowy    W dniu 14.04.2018 r. w Szkole Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu odbył się I Beskidzki Konkurs Gitarowy, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły: Katarzyna Żurek i Joanna Żur. Obie dziewczyny wykazały się świetną umiejętnością gry na gitarze, pięknie prezentując utwory, za które otrzymały gromkie brawa od zgromadzonej publiczności. Miło nam poinformować, iż Katarzyna Żurek za swój występ otrzymała wyróżnienie

    Dodano: 12.04.18;

    NABÓR KANDYDATÓW DO KLASY PIERWSZEJ
    (dzieci w wieku od 6 do 16 lat) na rok szkolny 2018/2019

    • Podanie o przyjęcie do szkoły należy składać od 7 maja 2018 roku do 31maja 2018 roku.
    • Przesłuchania dla kandydatów do Szkoły Muzycznej odbędą się w dniu 15 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Skomielnej Białej.
    • Wzór podania oraz kwestionariusz osobowy dostępne są u p. Marty Augustyn
    • na stronie internetowej Szkoły Muzycznej im. O. Kolberga w Czasławiu:

    Dodano: 28.03.18;

    EGZAMINY TECHNICZNE    W dniach 26 – 27 marca uczniowie Szkoły Muzycznej wzięli udział w egzaminach technicznych, które miały ocenić ich umiejętności z nauki gry na instrumencie. Przesłuchania, na których była obecna p. dyrektor Beata Miętka, oceniała komisja składająca się z uczących nauczycieli. Uczniowie podczas egzaminu byli sprawdzani z umiejętności czytania nut a'vista, czyli bez przygotowania. Kolejne egzaminy promocyjne odbędą się pod koniec roku szkolnego – na początku czerwca.

    Dodano: 22.01.18;

    DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
    W dniu 7 marca uczniowie Szkoły Muzycznej wzięli udział w obchodach Dnia Patrona Szkoły – Oskara Kolberga. Uroczystość zorganizowana została w RCOS w Dobczycach.
    Ze Skomielnej Białej wzięło w niej udział 16 uczniów. W przedstawieniu słowno – muzycznym pt. Droga Oskara Kolberga brali udział uczniowie z chóru prowadzonego przez p. Piotra Komara. W spektaklu występowali także: Jakub Rzepiela i Patrycja Lempart. Młodsi uczniowie brali udział w warsztatach i zabawach organizowanych w ośrodku rekreacyjny; z zaciekawieniem obejrzeli również występy koleżanek i kolegów.

    Dodano: 22.01.18;

    PODSUMOWANIE PIERWSZEGO PÓŁROCZA 2017/2018


     W Szkole Muzycznej dobiega końca pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018. W Skomielnej Białej uczy się 35 uczniów:
    • w I klasie cyklu 6-letniego – 4 uczniów,
    • w II klasie cyklu 6-letniego – 7 uczniów,
    • w II klasie cyklu 4-letniego – 4 uczniów,
    • w III klasie cyklu 6-letniego – 5 uczniów,
    • w III klasie cyklu 4-letniego – 15 uczniów.

    Uczniowie uczą się gry na: pianinie, skrzypcach, trąbce, gitarze, klarnecie i akordeonie. Uczniowie klasy III cyklu 4-letniego, oprócz instrumentu głównego dodatkowo, mają pianino i zajęcia z chóru. Natomiast uczniowie klasy I, II i III cyklu 6 – letniego dodatkowo biorą udział w zajęciach rytmiki. Wśród uczniów jest aż 16, którzy uzyskali średnią 4,75 i więcej.

    W I półroczu uczniowie szkoły pod kierunkiem nauczycieli przygotowali: występ artystyczny na Dzień Nauczyciela, wzięli udział w Ślubowaniu, w warsztatach w Krzczonowie, w warsztatach skrzypcowo – fortepianowych w Czasławiu. Przygotowali także audycje muzyczne (pianino, akordeon, skrzypce, gitara, klarnet, trąbka) ; wzięli udział w przesłuchaniach półrocznych, a także zorganizowali koncert kolęd dla całej społeczności Szkoły Podstawowej oraz koncert pod hasłem: "Kolędujemy z Rodziną", na który licznie przybyli rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście.


    Dodano: 20.01.18;

    KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ KOLĘDUJEMY Z RODZINĄ


    W dniu 19 stycznia na auli szkolnej odbył się Koncert Uczniów Szkoły Muzycznej pod nazwą Kolędujemy z Rodziną. Na występy licznie przybyli rodzice , dziadkowie , rodzeństwo oraz Dyrektor Szkoły Muzycznej w Czasławiu p. Beata Miętka. Koncert poprowadzili nauczyciele Justyna Zapotoczna i Adrian Furmankiewicz.
    Uczniowie prezentowali kolędy ale również utwory o tematyce zimowej, grane na pianinie , gitarze, klarnecie , skrzypcach , trąbce i akordeonie. Można było wysłuchać solistów ale również duety , trio , kwintet oraz chór. Gorąco oklaskiwano występy najmłodszych uczniów klasy pierwszej cyklu 6 letniego.
    Bardzo podobał się wszystkim występ zespołu dziecięcego , który dopiero co powstał , a już wspaniale zaprezentował kolędę Wśród nocnej ciszy . Na zakończenie słowa uznania i podziękowania za organizację koncertu skierowała Dyrektor p. Beata Miętka , życząc wszystkim samych radosnych chwil w 2018 r., życzenia złożyła też wszystkim przybyłym Babciom i Dziadkom w przededniu ich radosnego święta.

    Dodano: 12.01.18;

    ZAPROSZENIE    UCZNIOWIE SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W CZASŁAWIU – FILIA W SKOMIELNEJ BIAŁEJ
    - SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA KOLĘDOWANIE Z RODZINĄ,
    KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 19 STYCZNIA O GODZ. 16.00
    W AULI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SKOMIELNEJ BIAŁEJ.
    SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


    Dodano: 21.12.17;

    KONCERT KOLĘD


    W dniu 21 grudnia w auli szkolnej zorganizowany został Koncert Kolęd uczniów Szkoły Muzycznej. Prezentowali oni utwory świąteczne na gitarę, akordeon, pianino i trąbkę. Koncert poprowadził p. Adrian Furmankiewicz, który wraz z p. Anną Konovalovą i p. K. Piserą przygotował młodzież. Widzom – uczniom Szkoły Podstawowej najbardziej podobała się gra zespołowa na trąbkach.

    Dodano: 20.12.17;

    PRZESŁUCHANIA PÓŁROCZNE UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ


    W dniach 18 i 19 grudnia w budynku szkoły odbyły się przesłuchania półroczne uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia z Czasławia. W pierwszym dniu:z trąbki, akordeonu, skrzypiec i gitary, a w drugim: z pianina i klarnetu. Komisja, w skład której wchodzili nauczyciele uczący, oceniała: intonację, poczucie rytmu, przygotowanie do występu publicznego, umiejętność radzenia sobie z tremą oraz zdolności pamięciowe całościowego warsztatu. Podczas prezentacji utworów akompaniowała p. Anna Konovalova. Przesłuchania wizytowała p. Dyrektor Szkoły Muzycznej Beata Miętka, która służyła radą i wskazówkami podczas trwania przesłuchań.

    Dodano: 15.12.17;

    AUDYCJE Z KLASY TRĄBKI I KLARNETU


    Kolejne już audycje – z klasy trąbki i z klasy klarnetu – odbyły się 13 i 14 grudnia. Uczniowie, przygotowani przez swoich nauczycieli: p. Konrada Piserę i p. Agnieszkę Dąbrowską - Kras zaprezentowali się w zróżnicowanym repertuarze. Wszyscy grali wspaniale i zostali nagrodzeni burzą oklasków od publiczności.

    AUDYCJA – PREZENTACJA GRY NA GITARZE

    W dniu 8 grudnia uczniowie Szkoły Muzycznej ze Skomielnej Białej pod kierunkiem p. Adriana Furmankiewicza przygotowali kolejną audycję dla rodziców, tym razem z instrumentu – gitara. Prezentowali melodie i utwory w większości wesołe, rytmiczne i ciekawe do słuchania. Wykazali się doskonałą techniką gry na instrumencie oraz znajomością teorii muzycznej.
    W większości grali z pamięci. Przed wszystkimi przesłuchania półroczne – tym razem już na ocenę, która będzie podsumowaniem ich umiejętności.

    Dodano: 12.12.17;

    AUDYCJE – KLASA SKRZYPIEC

    W dniu 11 grudnia w budynku szkoły odbyła się kolejna audycja, tym razem z klasy skrzypiec. Uczniów przygotowała p. Poprawska. Utwory prezentowali uczniowie Szkoły Muzycznej, którzy wykazali się umiejętnością gry na instrumencie. Najmłodsze uczennice Julia i Dominika wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Natomiast uczennice klasy III zagrały Koncert Jana Stasica i Oskara Riedinga. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.
    Dodano: 8.12.17;

    UCZNIOWIE PREZENTUJĄ UMIEJĘTNOŚCI GRY NA PIANINIE

    W dniu 7 grudnia w budynku szkoły odbyła się audycja, podczas której swoje umiejętności gry na pianinie pokazali uczniowie Szkoły Muzycznej filii w Skomielnej Białej. Koncert przygotowała i prowadziła p. Anna Konovalova – prowadząca zajęcia gry, która również przygotowała uczniów do występów. Uczniowie prezentowali utwory muzyki poważnej, ale również kolędy i pastorałki, wprowadzając wszystkich zaproszonych gości – rodziców uczniów, w czas oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy grali na wysokim poziomie, widać było ich zaangażowanie, zapał do nauki i chęć zdobywania wiedzy muzycznej.

    Tekst M.Augustyn i zdjęcia M.Augustyn, M. Filar


    Dodano: 30.11.17;

    WARSZTATY SKRZYPCOWO – FORTEPIANOWE

    27 listopada w Szkole Muzycznej w Czasławiu odbyły się warsztaty skrzypcowo-fortepianowe prowadzone przez p. Aleksandrą Szwejkowską-Belicę i p. Cezarego Saneckiego. Warsztaty zwieńczone były wspaniałym koncertem w wykonaniu Gości, gdzie na widowni zasiedli również uczniowie z filii Szkoły Muzycznej w Skomielnej Białej. Artyści zagrali utwory kompozytorów polskich m.in. Henryka Wieniawskiego, Juliusza Łuciuka, Grażyny Bacewicz i Karola Szymanowskiego.

    Tekst i zdjęcia: J. Poprawska


    Dodano: 10.11.17;

    WARSZTATY W KRZCZONOWIE

    (...) Rozwijanie słuchu małych dzieci nie wystarczy, aby pokochały muzykę. (...) W muzyce elementem najmocniej oddziaływującym na zmysły , najczęściej związanym z życiem , jest ruch;. Emil Jacques Dalcroze
    9XI 2017r w godzinach wieczornych był bardzo emocjonujący i pracowity dla wszystkich uczniów klasy III Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu. Dzieci przygotowane przez swoich nauczycieli (p. Bożenę Beluch - Sułkowice, p. Natalię Komar - Krzczonów, p. Joannę Kwiecień - Węglówka i Czasław, p. Justynę Zapotoczną - Skomielna Biała) pokazały nie tylko swoje nabyte już umiejętności, ale i także pracę ze swoim pedagogiem na zajęciach z rytmiki. Warsztaty te były prowadzone przez p. Lidię Florek - Stokłosę, nauczyciela przedmiotów teoretycznych i rytmiki oraz wykładowcę na Akademii Muzycznej w Krakowie. Czas ten był dla wszystkich niezwykle owocny. Nie tylko była to możliwość wymiany pomysłów oraz doświadczeń, ale także integracja prawie 50 dzieci! i nauka poprzez zabawę. Cały stres związany z występem przed publicznością zniknął , a na dziecięcych twarzach zagościł uśmiech i radość ze wspólnej zabawy.

    Tekst: J. Zapotoczna, zdjęcia: P. Majda


    Dodano: 14.10.17;

    ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ.


    W dniu 20 października w budynku szkoły odbyło się ślubowanie uczniów Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Czasławiu filia w Skomielne Białej. Julia Kapłon , Oliwia Miśkowiec , Dominika Palac i Adam Bal uroczyście obiecali , iż będą sumiennie wypełniali obowiązki ucznia , dbali o honor , dobre imię i tradycje szkoły , szanowali nauczycieli , dbali o instrumenty muzyczne i sprzęt szkolny.
    Po ślubowaniu zostali pasowani smyczkiem przez p. Beatę Miętkę dyrektora szkoły muzycznej , która również wręczyła pierwszoklasistom akty ślubowania oraz upominki życząc wytrwałości , sukcesów i radości podczas zdobywania wiedzy i umiejętności gry na instrumencie.
    Aby pokazać zaproszonym gościom , iż od września pilnie ćwiczą uczniowie klasy I zaprezentowali przygotowaną na zajęciach rytmiki piosenkę przy akompaniamencie instrumentów pt. „ Nasza Klasa”. Uczniów przygotowała i akompaniowała na pianinie p. Justyna Zapotoczna. Z kolei uczniowie klasy drugiej i trzeciej przedstawili program artystyczny . Wiktor Dobrzański – Sularz wykonał na akordeonie utwór pt . „ Panie Janie ”. Jakub Rzepiela wraz z nauczycielem p. Krystianem Lizakiem wykonał utwór „ La Noje ” – Tirsena. Emilia Łopata na skrzypcach zaprezentowała utwór „ Foka ” , a Małgosia Mamoń „ Majową Piosenkę ” . Na klarnecie Weronika Gacek wykonała polkę „ Dziadek ”, a Monika Żur tworząc duet z nauczycielem p. Adrianem Furmankiewiczem zagrała na gitarze utwór „ Na łące ”. Na zakończenie Bartłomiej Rekrucki na trąbce wykonał utwór J. Ed. Barota – „ Orientale ”. Na zakończenie kierownik szkoły muzycznej p. Marta Augustyn podsumowała dotychczasową działalność i przedstawiła plan przedsięwzięć na najbliższe miesiące .

    Tekst i zdjęcia M. Augustyn


    Dodano: 14.10.17;

    UCZNIOWIE SZKOŁY MUZYCZNEJ UCZCILI DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


    W dniu 12 października uczniowie Szkoły Muzycznej ze Skomielnej Białej zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i instrumentalne, ubogacając program artystyczny przygotowany przez klasy III Szkoły Podstawowej, na Dzień Edukacji Narodowej.
    Grupa z rytmiki przygotowała oryginalną prezentację taneczną; chór zaśpiewał dwa utwory: Gaude Mater Polonia oraz Jak dobrze nam zdobywać góry; Małgosia Mamoń na skrzypcach zagrała utwór pt. Majowa piosenka. Publiczność nagrodziła występujących brawami, a Dyrektor Jerzy Kołpak podziękował wszystkim za piękny występ. Uczniowie zostali przygotowani przez p. Piotra Komara, p. Justynę Poprawską oraz p. Justynę Zapotoczną.

    Dodano: 26.09.17;

    ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W CZASŁAWIU FILIA SKOMIELNA BIAŁA
    W DNIU 20 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU (PIĄTEK) O GODZINIE 16:00 W AULI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SKOMIELNEJ BIAŁEJ
    ODBĘDZIE SIĘ ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ
    ORAZ KONCERT UCZNIÓW KLAS II I III. SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚĆ UCZNIÓW WRAZ Z RODZICAMI.


   ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ W SZKOLE MUZYCZNEJ W SKOMIELNEJ BIAŁEJ


   Dodano: 6.09.17;

   W dniu 5 września w budynku szkoły odbyło się spotkanie rodziców uczniów szkoły Muzycznej w Czasławiu filia w Skomielnej Białej z nauczycielami, którzy będą uczyć gry na instrumentach w nowym roku szkolnym. Rodzice zostali zapoznani z wymaganiami jakie stawia szkoła poznali plan zajęć teoretycznych oraz nauki gry. W obecnym roku do Szkoły Muzycznej zapisanych jest 44 uczniów, którzy zdobywać będą umiejętności gry na pianinie u p. Konowalewskiej Anny, na klarnecie uczyć będzie p. Dąbrowska-Kras Agnieszka i p. Kras Mateusz, na gitarze p. Furmankiewicz Adrian, na trąbce p. Pisera Konrad, akordeonie p. Lizak Krystian i na skrzypcach p. Poprawska Justyna. Chór poprowadzi p. Komar Piotr, a zajęcia z rytmiki kształcenia słuchu i audycje muzyczne p Zapotoczna Justyna. Trzecia klasa cyklu czteroletniego oprócz podstawowego instrumentu pozna zasady gry na pianinie. Życzymy sukcesów i pozytywnych wyników w nauce.

   Tekst i zdjęcia M. Augustyn


   @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

   Rok szkolny 2016/2017   W dniach 23 i 25 maja Uczniowie Szkoły Muzycznej wzięli udział w wyjazdach promocyjnych do pobliskich Szkół Podstawowych. 23 maja gościnnie wystąpili w Krzeczowie , Teczynie oraz w Przedszkolu Samorządowym w Skomielnej Białej , gdzie prezentowali utwory na pianino , gitarę , trąbkę , klarnet , skrzypce i akordeon. 25 maja zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową w Naprawie raz Skawie. Podczas promocji wystąpili ; Katarzyna Żurek , Anna Marszałek , Tomasz Kośmider , Jakub Rzepiela , Natalia Rzepiela , Bartłomiej Rekrucki , Wiktor Dobrzański Sularz , Aleksandra Zebala , Magdalena Sawina , Małgorzata Mamoń , Weronika Gacek , Magdalena Niżnik , Martna Bal . Wszyscy wykazali się umiejętnościami , pokazali ile radości i dumy może przynieść nauka gry na instrumentach .
   Tekst i zdjęcia M. Augustyn


   KONCERT WIOSENNY W SKOMIELNEJ BIAŁEJ


   Dodano: 18.05.17;


   W dniu 16 maja w Skomielnej Białej odbył się Koncert Wiosenny Uczniów Szkoły Muzycznej. Na zaproszenie do auli szkolnej przybyli licznie rodzice , dziadkowie , koleżanki i koledzy oraz zaproszeni goście by posłuchać utworów zaprezentowanych przez uczniów na pianino , skrzypce , gitarę , trąbkę , klarnet oraz akordeon.
   Koncert poprowadziła pani Natalia Komar , która do występów zaprosiła 22 uczniów wśród nich można było posłuchać wykonania solistów oraz duety. Na zakończenie Dyrektor Szkoły Muzycznej z Czasławia pani Beata Miętka złożyła gratulacje wszystkich występujących , zaznaczając iż uczniowie Weronika Gacek oraz Bogdan Rekrucki reprezentowali szkołę w prestiżowych przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej . Szczególnie pogratulowała Bartłomiejowi gdyż zdobył on wyróżnienie podczas przesłuchań a także wyróżniony został podczas Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych JUPITER 2017.
   Pani Dyrektor zaprosiła również uczniów i rodziców na Koncert , który odbędzie się 30 maja w Regionalnym Centrum Oświatowo Sportowym w Dobczycach o godzinie 17 00 podczas którego nastąpi prawykonanie dzieła symfonicznego Piotra Kiełbińskiego „ SUITA TAŃCÓW ”.

   Tekst i zdjęcia M. Augustyn


   Dodano: 07.04.17;

   KONCERT WIOSENNY   16 maja – wtorek o godzinie 17.00 na auli szkolnej odbędzie się Koncert Wiosenny Uczniów Szkoły Muzycznej.
   Serdecznie zapraszamy rodziców oraz wszystkich , którzy chcą poznać umiejętności młodych wykonawców i na chwilę poczuć powiew muzycznego wiosennego klimatu.
   Serdecznie zapraszamy!

   Dodano: 07.04.17;

   EGZAMINY SPRAWDZAJĄCE   W dniu 7 kwietnia w budynku szkoły w Skomielnej Białej odbyły się egzaminy sprawdzające umiejętności gry na instrumentach uczniów Szkoły Muzycznej. Do egzaminu przystąpiło 37 uczniów , którzy wykazali się wiedzą oraz umiejętnościami praktycznymi. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   Dodano: 22.02.16;

   Święto Patrona Szkoły Muzycznej


   Uczniowie Szkoły Muzycznej w Czasławiu Filii w Skomielnej Białej wzięli udział w obchodach Święta Patrona Szkoły Oskara Kolberga , które odbyło się 22 lutego w Gimnazjum w Krzczonowie. Ten szczególny dzień był bardzo urozmaicony . Chętni uczniowie wzięli udział w Quizie wiedzy – szkolnym teście wiedzy o Oskarze Kolbergu , następnie uczyli się kroków tańców narodowych Krakowiaka i Poloneza. Dużym zainteresowaniem cieszył się śpiew pieśni z akompaniamentem orkiestry. Finałem organizowanych zajęć był Koncert z udziałem zaproszonych gości m.in. Wójta Gminy Lubień p. Kazimierza Szczepańca , połączony z występami chóru i orkiestry .
   Ogłoszono również wyniki Quizu , w którym pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Skomielnej Białej Alicja Pędzimąż , Weronika Łopata i Anna Słowiak. Gratulujemy!

   Tekst i zdjęcia M. Augustyn


   Dodano: 14.01.16;

   KONCERT NOWOROCZNY   W dniu 13 stycznia na auli szkolnej w Skomielnej Białej po raz kolejny rozbrzmiewały dźwięki instrumentów i nuty utworów bożonarodzeniowych. Tym razem rodzice oraz goście zostali zaproszeni na Koncert Noworoczny uczniów Szkoły Muzycznej Filii w Skomielnej Białej , który poprowadziła p. Joanna Mysłowska nauczyciel gry na skrzypcach.
    Koncert rozpoczęli uczniowie pierwszego roku.
   • Wojciech Krok z klasy gitary wykonał kolędę ,, Wśród Nocnej Ciszy”.
   • Magdalena Wawro z klasy skrzypiec zaprezentowała utwór W. A. Mozarta
   • Kolędę „ Przybieżeli do Betlejem” na fortepianie pięknie zagrała Matylda Ceremon .
   • Z kolei Zuzanna Rabska na skrzypcach wykonała utwór „Kurczątko” Antoniego Cofalika.
   • Doskonale na klarnecie kolędę „Jezusa Narodzonego zagrały’’ Martyna Bal i Weronika Gacek.
   • Gromkie Brawa otrzymali również Jakub Rzepiela prezentujący na akordeonie kolędę ,, Wśród” nocnej ciszy”
   • oraz Natalia Rzepiela z klasy fortepianu , która przygotowała kolędę„Do szopy hej pasterze”
   • Julia Skupień zagrała doskonale na fortepianie utwór ,, Gdy śliczna panna”
   • a Małgorzata Mamoń z klasy skrzypiec wykonała utwór „ Mizerna cicha”
   • Z kolei Wiktor Dobrzański Sularz z klasy akordeonu przedstawił kolędę „ Do szopy hej pasterze .”
   • Swoje utwory zaprezentowali również Filip Macioł z klasy akordeonu i Krystian Gacek z klasy fortepianu.
   Ostatnimi wykonawcami koncertu byli uczniowie chóru szkoły muzycznej prowadzonego przez p. Piotra Komara. W ich wykonaniu licznie zebrani usłyszeli kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” „Wśród nocnej ciszy ” , oraz „ Dzień jeden w roku.”

   Na zakończenie głos zabrał Wójt Gminy Lubień p. Kazimierz Szczepaniec, który wyraził zadowolenie i zachwyt z wysłuchanych prezentacji uczniów. Dziękując rodzicom za wsparcie życzył wszystkim sukcesów i radości w nowym 2017 roku .

   Tekst i zdjęcia M. Augustyn


   Dodano: 4.01.17;

   SERDECZNIE ZAPRASZAMY
   WSZYSTKICH RODZICÓW NA KONCERT NOWOROCZNY
   UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ IM.OSKARA KOLBERGA W CZASŁAWIU
   FILIA W SKOMIELNEJ BIAŁEJ.
   KONCERT ODBĘDZIE SIĘ 13 STYCZNIA 2017 ROKU O GODZINIE 17:00 W AULI SZKOLNEJ W SKOMIELNEJ BIAŁEJ.
   DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ


   Dodano: 29.10.16;

   Ślubowanie w Szkole Muzycznej


   W dniu 27 października na auli szkolnej odbyło się Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych którzy przeszli pomyślnie przesłuchania i zostali zakwalifikowani do zajęć Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Czasławiu - Filia w Skomielnej Białej. Naukę w klasie I cyklu sześcioletniego i cyklu 4 letniego rozpoczęło 13 uczniów W godzinach popołudniowych na zaproszenie organizatorów przybyli licznie uczniowie , nauczyciele , rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz zaproszeni goście; Uczniowie klas pierwszych cyklu sześcioletniego oraz czteroletniego złożyli uroczyście ślubowanie, a następnie smyczkiem zostali pasowani na uczniów przez Koordynatora p. Piotra Komara.
   Na pamiątkę uroczystości każdy uczeń otrzymał dyplom - akt ślubowania oraz długopis z napisem. W drugiej części spotkania-części artystycznej, uczniowie ze Szkoły Muzycznej w Czasławiu zaprosili na koncert, w którym przedstawili utwory muzyki poważnej. Koncert poprowadziła p. Natalia Komar. Występy rozpoczął Chór pod dyrekcją p. Piotra Komara , który wykonał utwór Gauda Mater Polonia.

   Tekst , zdjęcie M. Augustyn


   Dodano: 26.10.16;

   PIANINO ELEKTRYCZNE – PREZENT DLA UCZNIÓW


   W dniu 25 października uczniowie Szkoły Muzycznej Filii w Skomielnej Białej otrzymali w prezencie pianino elektryczne , które posłuży im do nauki gry oraz do akompaniamentu podczas prezentacji muzycznych. Radości nie było końca . Uczniowie z ciekawością i zaangażowaniem składali i przygotowywali otrzymany sprzęt. Dziękujemy pani Dyrektor Szkoły Muzycznej Beacie Miętce za wzbogacenie wyposażenia naszej filii.

   Tekst , zdjęcie M. Augustyn


   Dodano: 21.10.16;

   AUDYCJA MUZYCZNA


   W dniu 20 października uczniowie Filii Szkoły Muzycznej w Skomielnej Białej uczący się gry na skrzypcach u p. Joanny Mysłowskiej zorganizowali audycję muzyczną dla rodziców i zaproszonych gości. Małgosia , Roksana , Magdalena , Zuzanna , Emilia , Aleksandra zaprezentowały przygotowane utwory J.S. Bacha , W.A. Mocarta , A. Cofalika, Z. Felińskiego i E. Iwana. Podczas występów na pianinie akompaniował p. Marcin Kulesza nauczyciel w Szkole Muzycznej w Czasławiu. Spotkanie było okazją do przedstawienia umiejętności nabytych przez dzieci podczas zajęć muzycznych , które wymagają nie tylko talentu ale i dużego nakładu pracy.

   Tekst i zdjęcia Marta Augustyn   Dodano: 12.10.16;

   ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I SZKOŁY MUZYCZNEJ W CZASŁWIU
   FILIA SKOMIELNA BIAŁA
   W DNIU 27 PAŹDZIERNIKA 2016 ROKU O GODZINIE 17:00 NA AULI SZKOLNEJ
   ODBĘDZIE SIĘ ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ
   ORAZ UROCZYSTY KONCERT .
   SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚĆ UCZNIÓW KLASY I i II WRAZ Z RODZICAMI.


   Dodano: 6.09.16;

   ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ W SZKOLE MUZYCZNEJ


   W dniu 5 września w auli szkoły w Skomielnej Białej odbyło się spotkanie rodziców oraz uczniów filii Szkoły Muzycznej w Czasławiu. 15 uczniów po przesłuchaniach zostało zakwalifikowanych do klasy pierwszej , natomiast 38 kontynuuje naukę w klasie drugiej cyklu 4 letniego oraz cyklu 6 letniego. Zaproszona na spotkanie Dyrektor Szkoły Muzycznej w Czasławiu pani Beata Miętka podała informację dotyczącą działalności szkoły oraz zapoznała rodziców z wymaganiami jakie stawia szkoła . Koordynator p. Piotr Komar przedstawił plan zajęć teoretycznych oraz plan nauki gry na instrumencie. Uczniowie będą uczyć się w klasie gitary, skrzypiec , klarnetu, trąbki, akordeonu i fortepianu. Zorganizowane zostanie ślubowanie, koncert noworoczny , konkurs skrzypiec i altówki , święto patrona. Uczniowie przygotują audycje muzyczne dla rodziców i zaproszonych gości. Wszystkich czeka trudna praca oraz nowe obowiązki i zadania. Jednak zdobywanie dodatkowych umiejętności i kontakt z muzyką przyniesie dużo radości , satysfakcji i zadowolenia.

   Tekst i zdjęcia Marta Augustyn


   Rok szkolny 2016/2017

   W DNIU 5 WRZEŚNIA 2016 ROKU O GODZINIE 17:30
   W AULI SZKOLNEJ ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE
   RODZICÓW ORAZ UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ W CZASŁAWIU
   FILIA W SKOMIELNEJ BIAŁEJ
   ROZPOCZYNAJĄCE NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017   ZAPROSZENIE

   W DNIU 23 CZERWCA 2016 ROKU
   GODZ. 17:00
   NA AULI SZKOLNEJ ODBĘDZIE SIĘ
   UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ W SZKOLE MUZYCZNEJ W SKOMIELNEJ BIAŁEJ
   SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW
   WRAZ Z RODZICAMI.
   Dyrekcja Szkoły   Dodano: 26.06.16;

   UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE


   W dniu 23 czerwca uczniowie Szkoły Muzycznej Filii w Skomielnej Białej wzięli udział w uroczystym zakończeniu pierwszego roku kształcenia. Na spotkanie do auli szkolnej przybyli również zaproszeni rodzice. Wszystkich zebranych przywitała Marta Augustyn, która podsumowała miniony rok. Pierwszą klasę Szkoły Muzycznej ukończyło 37 uczniów z Gminy Lubień , 18 z nich otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Uczniowie w formie pracy indywidualnej uczyli się gry na skrzypcach, gitarze, trąbce, klarnecie, akordeonie. W ramach działalności szkoły zorganizowano Ślubowanie, Koncert Noworoczny, koncerty i audycje muzyczne dla rodziców i zaproszonych gości. Ważnym przedsięwzięciem było zorganizowanie w Skomielnej Białej I Koncertu Skrzypiec i Altówki. Uczniowie brali udział w zajęciach i koncercie zorganizowanym w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły Muzycznej , który odbył się w Krzczonowie oraz w Pikniku Rodzinnym pod hasłem Skomielna Dzieciom, gdzie pokazali swoje umiejętności. Uczniowie biorący udział w zajęciach z tygodnia na tydzień robili ogromne postępy, biorąc udział w konkursach zdobywali wyróżnienia. Katarzyna Żurek uczennica pana Piotra Kowalcze zdobyła wyróżnienie na I Szkolnym Konkursie Gitarowym w Czasławiu. Uczennice p. Joanny Mysłowskiej; Wiktoria Czyszczoń zajęła II miejsce w V Konkursie Muzyczno Literackim – „ Czytanie w Trzcianie” oraz Emilia Łopata zajęła III miejsce na Szkolnym Konkursie Skrzypiec i altówki. Uczennica p. Agnieszki Dąbrowskiej Weronika Gacek zajęła I miejsce na Szkolnym Konkursie Miniatur. Weronika Brala również udział w Międzynarodowym Internetowym Konkursie Muzycznym „ e Muse Ateny”.   Najważniejszym momentem w tym dniu było wręczenie uczniom przez koordynatora. Piotra Komara świadectw z wyróżnieniem, dyplomów oraz nagród, po którym zaprezentowali oni program artystyczny przedstawiając zebranym swoje talenty. Dziękujemy nauczycielom za trud włożony w rozwijanie kultury muzycznej , rodzicom za wszelaką pomoc i wsparcie , uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz radosnego pełnego zapału powrotu do szkoły już do klasy drugiej.

   Tekst i zdjęcia Marta Augustyn


   Dodano: 14.06.16;

   PRZESŁUCHANIA KANDYDATÓW


   W dniu 14 czerwca w budynku Szkoły Podstawowej odbyły się przesłuchania kandydatów do Szkoły Muzycznej w Czasławiu Filii w Skomielnej Białej. 14 uczniów w wieku 7 do 12 lat prezentowało swoje umiejętności w zakresie muzyki. Komisja składająca się z nauczycieli uczących w szkole muzycznej oceniała poczucie rytmu, słuch muzyczny, predyspozycje do nauki gry na wybranym instrumencie. Liczymy na to iż wszyscy kandydaci przejdą pomyślnie egzamin, który był dla nich dużym przeżyciem.

   Dodano: 13.06.16;

   KONKURS SKRZYPIEC I ALTÓWKI


   W dniu 11 czerwca na auli szkolnej w Skomielnej Białej odbył się I Konkurs Skrzypiec i Altówki zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I st. im. Oskara Kolberga w Czasławiu. Konkurs poprzedziły warsztaty skrzypcowe dla uczniów i nauczycieli prowadzone przez prof. Antoniego Cofalika. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali uwag profesora, który z ogromną wrażliwością przekazywał tajniki gry na skrzypcach. W sobotę już od wczesnych godzin rannych do Skomielnej zjeżdżali uczestnicy konkursu. W Przesłuchaniach wzięło udział 25 dziewcząt i chłopców w wieku 6-12 lat uczących się gry na skrzypcach i altówce w Szkole Muzycznej w Czasławiu i działających Filiach. Skomielną Białą reprezentowały Aleksandra Zębala uczennica klasy Ib, Magdalena Sawina uczennica klasy III b, Emilia Łopata i Maja Karkula uczennice klasy IIa. Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Raciechowice p. Marek Gabzdyl oraz Wojt Gminy Lubień p. Kazimierz Szczepaniec. Do organizacji włączyli się licznie partnerzy, sponsorzy oraz rodzice. Przed uroczystym zakończeniem konkursu i koncertem laureatów wszyscy zebrani, licznie przybyli uczniowie i goście wysłuchali wykładu mgr Leszka Dzierżęgi pt. „Podstawowe zagadnienia lutnicze w aspekcie wykonawczym” , po którym jury w składzie przew. Profesor Antoni Cofalik, członkowie Weii Zhang, Leszek Dzierżęga i Piotr Komar ogłosiło wyniki.
    W grupie I;
   • I miejsca nie przyznano
   • II miejsce ; Maja Moskała , Gabriela Wójcik
   • III miejsce ; Emilia Łopata, Maria Dusza
     II grupa
    • I nagroda Joanna Jasek, Joanna Długosz
    • II nagroda Milena Rosiek , Karolina Radoń
    • III nagroda Anna Sater
    • yróżnienie Zuzanna Spyrka, Emilia Biros
       III grupa
      • I nagroda brak
      • II nagroda Zofia Pazdan
      • III nagroda brak
      • Wyróżnienie Karolina Zadora
      • Nagrody Specjalne; Joanna Jasek , Joanna Długosz

      Po niezwykłym koncercie laureatów głos zabrała Dyrektor Szkoły Muzycznej p. Beata Miętka, która podziękowała organizatorom przedsięwzięcia, zwróciła uwagę również na wystawę prac plastycznych promującą konkurs przygotowaną przez uczniów poszczególnych Filii. „ Dajcie mi te małe skrzypce , może na skrzypcach wygram….” Konkurs był wspaniałą lekcją kultury miał na celu ukazanie talentów i uzdolnień uczniów , poznanie muzyki klasycznej ale także integrację wszystkich dla których muzyka to ważna część życia to pasja przynosząca radość , zadowolenie i satysfakcję , prowadząca do sukcesu.

      Tekst i zdjęcia Marta Augustyn


      Dodano: 08.06.16;

      PRZESŁUCHANIA W SZKOLE MUZYCZNEJ

      W dniu 7 czerwca w budynku Szkoły Podstawowej odbyły się przesłuchania uczniów klas pierwszych roku szkolnego 2015/2016 Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Czasławiu filia w Skomielnej Białej. Dzieci ze Skomielnej Białej i okolicznych miejscowości przed komisją zaprezentowały swoje umiejętności i wiadomości podsumowując roczną pracę . Pierwsze przesłuchania wypadły bardzo dobrze. Gratulujemy wszystkim uczniom

      Dodano: 03.06.16;

      KONCERT GITAROWY

      W dniu 2 czerwca w budynku szkoły odbył się występ uczniów Szkoły Muzycznej Filii Skomielnej Białej z klasy gitary klasycznej , którzy uczą się u pana Grzegorza Kwaśnego oraz pana Piotra Kowalczego. Uczniowie zaprezentowali po jednym utworze , przygotowanym podczas nauki gry na instrumencie. Na koncert przybyli rodzice , koleżanki i koledzy oraz przyjaciele. Każde takie przedsięwzięcie ma na celu nie tylko pokazanie umiejętności jakie zdobyli uczniowie ale również kształtowanie w nich śmiałości , odwagi i pewności siebie , cech które są niezbędne podczas prezentacji na scenie.

      Tekst i zdjęcia Marta Augustyn


      Dodano: 20.05.16;

      Kalendarium imprez Szkoły Muzycznej
      filia Skomielna Biała

      • 5 czerwca 2016r. - od 14.00 -19.00
       Piknik z okazji Dnia Dziecka Koncert Szkoły Muzycznej połączony z występem Szkoły Podstawowej. Impreza będzie podzielona na bloki gdyż są inni wykonawcy.
      • 7 czerwca 2016r.
       - przesłuchania klas I - godz. 14.00 cyklu 4 letniego i 6 letniego ( egzaminy obecnych uczniów)
      • 14 czerwca 2016r.
       - badanie przydatności uczniów do klas I - godz.14.00 ( do 40 podań jeden dzień, powyżej 40 wyznaczę drugi termin).
      • 11 czerwca 2016r. - Konkurs skrzypcowy.
      • 23 czerwca 2016r.
       - Zakończenie roku – godz.17.00 koncert i rozdanie wszystkich świadectw

      Dodano: 17.05.16;

      KONCERT GITAROWY


      W dniu 12 maja w budynku Szkoły Podstawowej odbył się koncert gitarowy Grzegorza Czaji- ucznia p. Andrzeja Krauzowicza słynnego na Podhalu nauczyciela muzyki , który od lat zajmuje się nauką gry na gitarze klasowej. Z jego rąk przygotowanych zostało wielu gitarzystów swoją grą rozsławiających Zakopane, Nowy Targ. Pan Andrzej jest autorem wielu książek z których uczą się również uczniowie Szkoły Muzycznej Filii w Skomielnej Białej. Koncert gitarowy Grzegorza zorganizowany został jako dobre praktyki – nasi uczniowie mogli zobaczyć jakie umiejętności można nabyć po 6 latach nauki w szkole muzycznej. A trzeba przyznać , że przybyli widzowie słuchali gry z ogromnym zainteresowaniem i ciekawością.

      Tekst i zdjęcia M. Augustyn.


      Dodano: 15.04.16;

      AUDYCJE MUZYCZNE


      W dniu 14 kwietnia uczniowie Szkoły Muzycznej filii w Skomielnej Białej wraz ze swoimi nauczycielami wzięli udział w audycjach muzycznych , które przygotowali dla koleżanek i kolegów ze Szkół Podstawowych w Krzeczowie , Teczynie oraz Lubniu a także dla przedszkolak ów ze Skomielnej Białej.
      Uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnościami , które zdobyli podczas ćwiczeń i nauki w szkole muzycznej. Nauczyciele natomiast przekazywali oglądającym informacje o działalności Szkoły Muzycznej , o naborze do klasy pierwszej i wstępnych przesłuchaniach. Wyjazdowe spotkania były również okazją do promocji szkoły i zachęcenie uczniów do zapisania się do szkoły w nowym roku szkolnym.

      Tekst i zdjęcia Marta Augustyn


      NABÓR DO SZKOŁY MUZYCZNEJ FILIA W SKOMIELNEJ BIAŁEJ

      Rekrutacja do Szkoły Muzycznej im O. Kolberga w Czasławiu Filia Skomielna Biała odbędzie się w dniach 01.05.2016 do 31.05.2016.
      Przesłuchania dla kandydatów do Szkoły Muzycznej odbędą się między 13-15 czerwca br. Dokładny termin zostanie podany po zakończonej rekrutacji. Podania można składać zarówno do cyklu 6 - letniego jak i do 4- letniego. Do cyklu 6 - letniego przyjmowane są dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Natomiast do cyklu 4 - letniego dzieci w wieku od 10 do 16 lat. W kwestionariuszach prosimy o wpisanie danych osobowych dziecka, oraz nazwę instrumentu na jakim chciałoby się uczyć grać.
      Dzieci, którym w zeszłym roku szkolnym nie udało się dostać do Szkoły Muzycznej mogą ponownie złożyć kwestionariusz i przystąpić do tegorocznego przesłuchania.
      Kwestionariusz osobowy będzie dostępny na stronie internetowej Szkoły Muzycznej im. O. Kolberga w Czasławiu oraz w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej.
      Informacja telefoniczna Marta Augustyn 609-445-642

      Uwaga

      Jeżeli dostateczna liczba osób w wieku 6 i 7 lat zostanie przyjęta pozostanie utworzona grupa w tym przedziale wiekowym.
      Serdecznie zachęcamy

      Dodano: 23.02.16;

      ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY MUZYCZNEJ


      W dniu 22 lutego uczniowie Szkoły Muzycznej w Czasławiu Filii w Skomielnej Białej wzięli udział w obchodach Święta Patrona Szkoły Oskara Kolberga , które odbyło się w Gimnazjum w Krzczonowie. Uczniowie w pierwszej części spotkania wzięli udział w warsztatach z emisji głosu, plastyki i tańca. Podsumowaniem zajęć był koncert w ramach którego prezentowali zdobyte umiejętności , na który przybyli licznie zaproszeni goście oraz uczniowie z poszczególnych Filii Szkoły Muzycznej . Przedsięwzięcie zorganizowane zostało po raz pierwszy. Miało na celu integrację uczniów z różnych szkół, ale również zdobycie nowych wiadomości i umiejętności . Nasi uczniowie wykazali się zaangażowaniem i aktywnością podczas wszystkich warsztatów , a także podczas występów przed liczną publicznością.

      Dodano: 13.01.16;

      KONCERT NOWOROCZNY

      W dniu 12 stycznia na auli szkolnej odbył się I Koncert Noworoczny . Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Czasławiu filia w Skomielnej Białej zaprezentowali kolędy i pastorałki, których wykonanie ćwiczyli podczas zajęć gry na instrumencie, zajęć teoretycznych z kształcenia słuchu i rytmiki, chóru i zajęć zespołu. Na zaproszenie do szkoły przybyli Dyrektor Szkoły Muzycznej z Czasławia p. Beata Miętka, Dyrektor Szkoły Podstawowej p. Jerzy Kołpak, nauczyciele , wychowawcy, rodzice oraz dziadkowie. Koncert przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze, pokazał jak wiele umiejętności zdobyli uczniowie, którzy od września rozpoczęli naukę w szkole muzycznej. Występ uczniów przed tak liczną publicznością był dla nich pierwszym egzaminem , który zdali celująco. Pokazał jak wiele talentów posiadają , trzeba tylko je rozwijać i pielęgnować.

      Tekst i zdjęcia Marta Augustyn

      Dodano: 6.11.15;

      KONCERT KOLĘD

      ZAPROSZENIE

      W DNIU 12 STYCZNIA 2016 ROKU(wtorek) NA AULI SZKOLNEJ O GODZ. 17:00
      ODBĘDZIE SIĘ KONCERT KOLĘD, NA KTÓRY
      SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ
      UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE SZKOŁY MUZYCZNEJ FILII W SKOMIELNEJ BIAŁEJ.

      Dodano: 6.11.15;

      ŚLUBOWANIE W SZKOLE MUZYCZNEJ


      W dniu 5 listopada na auli szkolnej odbyło się Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Czasławiu - Filia w Skomielnej Białej. W godzinach popołudniowych na zaproszenie organizatorów przybyli licznie uczniowie , nauczyciele , rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz zaproszeni goście; Dyrektor Szkoły Muzycznej z Czasławia p. Beata Miętka, Wójt Gminy Raciechowice p. Marek Gabzdyl, Wójt Gminy Lubień p. Kazimierz Szczepaniec, Dyrektor Gimnazjum w Skomielnej Białej p. Halina Macioł, Dyrektor Szkoły Podstawowej p. Jerzy Kołpak. Uczniowie klas pierwszych cyklu sześcioletniego oraz czteroletniego złożyli uroczyście ślubowanie, a następnie smyczkiem zostali pasowani na uczniów przez p. Dyrektor Beatę Miętkę.
      Na pamiątkę uroczystości każdy uczeń otrzymał dyplom- akt ślubowania oraz długopis z napisem. W symbolicznym geście p. Marta Augustyn przekazała księgę uczniów na ręce p. Dyrektor z Czasławia i zwróciła uwagę, iż jest to historyczny moment dla naszej szkoły i uczniów, którzy jako pierwsi rozpoczęli naukę w Filii Szkoły Muzycznej. Z kolei głos zabrał Wójt Gminy Raciechowice i Wójt Gminy Lubień, którzy byli inicjatorami utworzenia placówki w Skomielnej Białej. Zwrócili uwagę, iż status ucznia szkoły muzycznej zobowiązuje do intensywnej pracy, dodatkowych ćwiczeń i nauki , wówczas można liczyć nie tylko na radość i zadowolenie, ale i liczne sukcesy, których serdecznie życzyli Wójtowie uczniom klas pierwszych. W drugiej części spotkania-części artystycznej, uczniowie oraz nauczyciele ze Szkoły Muzycznej w Czasławiu zaprosili na koncert, w którym przedstawili utwory , ukazując swoje talenty muzyczne, ale również wprowadzając wszystkich w podniosły nastrój muzyki poważnej.
      Tekst i zdjęcia Marta Augustyn

      ROK SZKOLNY 2015/2016
      SZKOŁA MUZYCZNA w Czasławiu
      Filia w Skomielnej Białej


      Dodano: 22.10.15;

      ZAPROSZENIE FILII SZKOŁY MUZYCZNEJ

      W DNIU 5 LISTOPADA 2015 ROKU ( CZWARTEK) O GODZ. 17:00
      NA AULI SZKOLNEJ ODBĘDZIE SIĘ ŚLUBOWANIE UCZNIÓW
      FILII SZKOŁY MUZYCZNEJ W SKOMIELNEJ BIAŁEJ.
      ZAPRASZAMY RODZICÓW WRAZ Z UCZNIAMI.


      39 uczniów, którzy pomyślnie zdali egzamin systematycznie i aktywnie bierze udział w zajęciach nauki gry na instrumencie, w zajęciach teoretycznych z kształcenia słuchu (cykl 6 letni, cykl 4 letni) oraz rytmiki (cykl 6 letni)
      Uczniowie poznali już swoich nauczycieli. Gry na akordeonie uczy p. Mateusz Zastawny, na trąbce p. D. Stopa, na klarnecie p. A. Dąbrowska, na gitarze p. P. Kowalcze i p. G. Kwaśny, na skrzypcach p. J. Mydłowska. Zajęcia teoretyczne prowadzą p. N. Komar i p. P. Komar. Wszyscy nauczyciele to absolwenci studiów muzycznych, mający nie tylko wiedzę, umiejętności, ale również odpowiednie podejście i cierpliwość do uczniów. Koordynatorem Filii Szkoły Muzycznej w Skomielnej Białej powołany został p. Piotr Komar. Zadania kierownika realizuje p. Marta Augustyn.
      Niedługo odbędzie się ślubowanie uczniów, którzy od września rozpoczęli naukę w Filii Szkoły Muzycznej przy Szkole Podstawowej w Skomielnej Białej.
      Tekst i zdjęcia M.

      Dodano: 30.09.15;

      KOLEJNE SPOTKANIE W SZKOLE MUZYCZNEJ


      W dniu 29 września 2015 roku w auli szkoły w Skomielnej Białej odbyło się spotkanie rodziców dzieci przyjętych do filii Szkoły Muzycznej w Czasławiu. Uczniowie po przesłuchaniach zostali zakwalifikowani do klas: gitary, skrzypiec, klarnetu, trąbki, akordeonu i fortepianu.

      Zaproszona na spotkanie Dyrektor Szkoły Muzycznej w Czasławiu pani Beata Miętka przedstawiła informację dotyczącą działalności szkoły, zapoznała rodziców z wymaganiami jakie stawia szkoła, podała plan zajęć teoretycznych oraz plan nauki gry na instrumencie. Zwróciła uwagę iż muzyka odgrywa wielką rolę w kształtowaniu półkul mózgowych, które znacznie lepiej rozwijają się, gdyż są bardziej zaktywizowane. Sprzyja to umiejętności uczenia się i szybkiego przyjmowania wiadomości i umiejętności. Dzieci, które rozwijają umiejętności muzyczne znacznie lepiej radzą sobie w przyszłości.
      Spośród rodziców została wybrana Rada Rodziców w składzie pani Elżbieta Nawara, pani Katarzyna Macioł i pani Joanna Sutor, która będzie pomocna podczas organizacji różnego rodzaju koncertów, warsztatów czy wycieczek tematycznych. Planowane jest również zorganizowanie ślubowania uczniów, rozpoczynających naukę w szkole muzycznej. Wszystkich czeka trudna praca, mnóstwo dodatkowych obowiązków i zadań, ale patrząc na zapał i chęci uczniów na pewno sobie poradzą, wnosząc do swoich rodzin i środowiska w którym żyją muzykę, taniec i śpiew.
      Życzymy powodzenia

      Tekst i zdjęcie M.Augustyn      Dodano: 13.09.15;

      INFORMACJA O SZKOLE MUZYCZNEJ


      W dniu 10 września 2015 roku na auli szkolnej odbyło się zebranie rodziców uczniów kandydatów do filii Szkoły Muzycznej , która została zorganizowana w budynku Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej.
      W spotkaniu wziął udział koordynator szkoły p. Piotr Komar, który udzielił dokładnej informacji dotyczącej zarówno harmonogramu przesłuchań dzieci jak i działalności placówki.

      Przesłuchania uczniów kwalifikujących ich do filii Szkoły Muzycznej odbędą się w piątek 11 września 2015 roku i we wtorek 15 września 2015 roku w godzinach 12:00- 20:00 w budynku Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej. Kandydat ma za zadanie prezentację przed komisją złożoną z nauczycieli muzyki dowolnej piosenki.
      Szkoła w której zajęcia odbywać się będą już od października działać będzie od godziny 14:00 do 20:00. W jej skład wchodzić będą dwa cykle – 6 letni dla dzieci 6-9 lat oraz 4 letni dla dzieci 10-16 lat. Zajęcia odbywać się będą indywidualnie- nauka gry na instrumencie i grupowo- zajęcia teoretyczne z kształcenie słuchu. W ramach zajęć odbywać się będą również zajęcia zespołu,chóru, a dodatkowo w cyklu 6 letnim zajęcia z rytmiki.

      Zajęcia z instrumentem odbywać się będą 2 razy w tygodniu po 30 minut oraz zajęcia teoretyczne 3 razy w tygodniu po 45 minut. Cykl 4 letni to zajęcia 2 razy po 45 minut- nauka gry na instrumencie, a teoretyczne 3 razy po 45 minut. Zajęcia będą łączone tak, aby dzieci przychodziły do szkoły tylko 2 razy w tygodniu, prawdopodobnie będzie to wtorek i czwartek. Uczniowie po skończonej każdej klasie otrzymują świadectwo.

      Uczniów do przesłuchania zgłosiło się 78. Ilość chętnych świadczy o ogromnym zainteresowaniu i potrzebie istnienia tego typu placówki. Kandydatom do filii Szkoły Muzycznej życzymy powodzenia i samych sukcesów.

      Tekst i zdjęcia Marta Augustyn


      powrót do strony głównej...